10. Podkarpacki Przegląd Chórów – Pieśni Pasyjne

Protokół

z obrad jury „X Podkarpackiego Przeglądu Chórów – Pieśni Pasyjne”
12. 03. 2016 r. w Radymnie

Jury w składzie:

prof. Elżbieta Krzemińska, Wykładowca UMCS Lublin
dr Mieczysław Gniady, Dyrektor Archidiecezjalnego Instytutu Muzyki Sakralnej w Przemyślu
prof. Grzegorz Oliwa, Prezes Polskiego Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie

po wysłuchaniu ośmiu chórów kierując się postanowieniami regulaminu przyznało następujące nagrody:

GRAND PRIX Przeglądu wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 000, 00 zł (słownie: dwa tysiące złotych 00/100) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu dla Sanockiego Zespołu Wokalnego „SOUL” z Sanoka pod dyr. Moniki Brewczak.

I NAGRODĘ w wysokości 1 500, 00 (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych 00/100) ufundowaną przez Burmistrza Miasta Radymno dla Przemyskiego Chóru Kameralnego Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu pod dyr. Andrzeja Gurana

Jury uznało także, że właśnie ten chór najlepiej wykonał utwór obowiązkowy „Panie Ty widzisz” w opr. Tomasza Flaszy.

II NAGRODĘ w wysokości 1 000, 00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych 00/100) dla Chóru Mieszanego Towarzystwa Śpiewaczego „MELODIA” z Mielca pod dyr. Antoniego Stańczyka.

III NAGRODĘ ex aequo w wysokości po 500 zł (słownie: pięćset złotych 00/100) każda otrzymuje:

- Chór „Chorus Familiaris” z Baranowa Sandomierskiego pod dyr. Agaty Nino Chwałek, nagroda ufundowana przez prof. Grzegorza Oliwę - prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział
  w Rzeszowie.

- Chóru „MICHAEL” z Kańczugi pod dyr. Huberta Hadro, ufundowana przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Św. Wawrzyńca w Radymnie.

Pragniemy jeszcze wyróżnić dyrygenta Chóru Mieszanego Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” z Mielca w osobie Antoniego Stańczyka.

Jury pragnie złożyć gratulacje wszystkim uczestnikom Przeglądu. Zauważamy ciągły rozwój wokalny zespołów, coraz ciekawsze są propozycje repertuarowe, a interpretacje wciąż nowe i twórcze.

Ten czas Wielkiego Postu, to chwila dla nas, aby wciąż na nowo przyjrzeć się największej Tajemnicy naszej wiary. Nic nie prowadzi nas ku temu lepiej niż muzyka.

Dziękujemy za piękne przybliżenie tej wielkiej Prawdy i przygotowanie nas do przeżywania Triduum Paschalnego.

Jury pragnie pięknie podziękować organizatorom Przeglądu, którzy zawsze w sposób perfekcyjny koordynują organizację.

Obejrzyj relację telewizji TwojaTV

Zobacz fotorelację