III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka powstał w 2019 roku z inicjatywy zespołu „Mazowsze”. Twórcom tego przedsięwzięcia przyświecała idea upowszechnienia wśród Polaków zarówno tych znanych, jak i rzadko wykonywanych utworów „Mazowsza”, ale również przybliżenie sylwetki patrona Konkursu.

W obecnym roku inaugurujemy już trzecią edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Harmonogram wydarzenia przewiduje trzy etapy. Przesłuchania pierwszej części Konkursu zostaną przeprowadzone w blisko pięćdziesięciu ośrodkach lokalnych. Kandydaci mają obowiązek przygotować dwa utwory z repertuaru zespołu „Mazowsze” z podanej listy piosenek. Na zmagania drugiego etapu zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych zostaną zaproszeni do wyznaczonych ośrodków makroregionalnych.

Trzeci i zarazem ostatni etap, odbędzie się w Karolinie, siedzibie „Mazowsza” w Otrębusach pod Warszawą. Konkurs od początku miał na celu rozśpiewanie całej Polski, dlatego uczestnicy rywalizują w czterech kategoriach wiekowych: 8-13 lat, 14-19 lat, 20-25 lat oraz 26+ lat.

Zapisy do pierwszego etapu Konkursu ruszyły 14 października 2022 r. Laureatów poznamy w październiku 2023 r. podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Karolinie.