10 stycznia, godz. 16:45 - sala widowiskowa

Wydarzenie od: 2016-01-10

Z cyklu „Bolshoi Ballet Live” retransmisja baletu romantycznego w dwóch aktach GISELLE Teatru Balszoj w Moskwie

Bilety: ulgowy 40 zł i normalny 45 zł

Muzyka: Adolphe Adam
Oryginalna choreografia: Jurij Grigorowicz
Obsada: Swietłana Zacharowa, Siergiej Połunin, Denis Sawin, Anna Antropowa, Wiera Borisenkowa, Jekaterina Szypulina, Angelina Karpowa, Ana Turazaszwili, Daria Chochłowa, Igor Cwirko oraz soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj

Podczas zaplanowanego na cały sezon artystyczny cyklu transmisji i retransmisji,  widzowie będą mogli zobaczyć specjalnie dla Teatru Bolszoj zrealizowane spektakle, prezentujące różne style taneczne i choreograficzne, od baletu romantycznego aż po współczesne.
Balet „Giselle” jest kwintesencją baletu romantycznego, pełnego niesamowitości, grozy i korowodów tańczących zjaw, przyobleczonych w tiulowe suknie. Od kilkunastu lat „Giselle” jest nieobecna na polskich scenach, nadarza się zatem niepowtarzalna okazja do obcowania z tym arcydziełem sztuki tańca.

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 20 minut.

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu