13. Podkarpacki Przegląd Chórów - Pieśni Pasyjne

Jury w składzie:
prof. dr hab. Elżbieta Krzemińska, UMCS Lublin,
dr Anna Marek-Kamińska, Uniwersytet Rzeszowski, PZCHiO Oddział w Rzeszowie,
ks. dr hab. Tadeusz Bratkowski, Archidiecezjalny Instytut Muzyki Sakralnej w Przemyślu,

po wysłuchaniu jedenastu chórów, kierując się postanowieniami regulaminu, przyznało następujące nagrody:

I MIEJSCE wraz z nagrodą pieniężną, ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu dla:
Chóru Akademickiego Uniwersytetu Rzeszowskiego pod dyr. Katarzyny Sobas.
Chór otrzymuje także zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej CANTANTES LUBLINENSIS, który odbędzie się 22-23 listopada br.

II MIEJSCE wraz z nagrodą pieniężną, ufundowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie dla:
Chóru Łańcuckiej Fary pod dyr. Michała Horodeckiego.

Dwa III MIEJSCA ex aequo, otrzymują:
- Chór „Soli Deo” z Jasła pod dyr. Moniki Twarduś, nagroda ufundowana przez Centrum Kulturalne w Przemyślu,
- Chór „Raxavia” z Rakszawy pod dyr. Anny Pliś , nagroda ufundowana przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Św. Wawrzyńca w Radymnie i Centrum Kulturalne w Przemyślu.

WYRÓŻNIENIE pieniężne ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuje:
Chór „Cantilena” z Radymna pod dyr. Doroty Guni.

Pragniemy jeszcze wyróżnić dyplomem honorowym dyrygenta Chóru Łańcuckiej Fary w osobie Michała Horodeckiego.

Jury PIEŚNI PASYJNYCH XIII Podkarpackiego Przeglądu Chórów pragnie pogratulować organizatorom czyli: Centrum Kulturalnemu w Przemyślu, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Radymnie, Parafii pw. Św. Wawrzyńca w Radymnie oraz Polskiemu Związkowi Chórów i Orkiestr Oddział  w Rzeszowie.

Pragniemy podkreślić, że poziom prezentacji był wyrównany i wciąż obserwujemy rozwój artystyczny zespołów.

To kim jesteśmy, co tworzy naszą tożsamość to tradycja, którą jest wiara, nasze życie religijne, obrzędy i muzyka. Zwłaszcza to związane z największą tajemnicą naszej wiary „Zmartwychwstaniem”. Pieśni pasyjne to nasza polskość, serce naszego życia, to najgłębsza kontemplacja Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dziękujemy za wielkie emocje, które zawsze budzą nasze serca.

Zobacz fotorelację

PLIKI DO POBRANIA