15. Festiwal Kina Niezależnego CK OFF

Przed nami 15. edycja festiwalu, tradycyjnie podzielona na dwie części. Pierwsza to konkursowa, w trakcie której obejrzymy 12 zakwalifikowanych filmów z blisko 40 nadesłanych zgłoszeń. Część druga to pokaz specjalny – „Ludzki głos” w reżyserii Pedro Almodovara.

Pokazy konkursowe – godz. 16:00.
Pokaz specjalny – godz. 20:00.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie CK (kasa CK czynna od wtorku do niedzieli, godz. 14:00 – 20:00).

Plakat CK OFF. Pomarańczowe tło, przed nim czarna stara kamera.

Jurorzy tegorocznego festiwalu:

PIOTR MATWIEJCZYK

Zdobył trzy Oscary, pięć Złotych Globów, dwie Złote Palmy, Weneckiego Lwa, Berlińskiego Niedźwiedzia, a potem obudził się z tego pięknego snu i wrócił do robienia swoich małych niezależnych filmów, którymi dzieli się z nami od ponad 20 lat.

Wkrótce odbędzie się premiera nowego filmu Piotra Matwiejczyka. Film nosi tytuł KUNDEL, a tu znajdziecie klip do piosenki, która ten film promuje:

PAWEŁ SARBINOWSKI

Pasjonat kina niezależnego. W latach 2008 – 2015 organizował Przegląd Kina Niezależnego w Pleszewie. Od 2016 pracuje przy Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych, z którym wędrował od Wrocławia, przez Częstochowę aż do Rzeszowa. Sam nakręcił kilka filmów niezależnych, przy powstaniu kilku innych pomógł. Od sześciu lat zawodowo zajmuje się pisaniem scenariuszy.

Z Pawłem spotkamy się 25 września w Kinie Centrum.

PIOTR BAŁAJAN

Urodził się w Przemyślu, ponoć ukończył jakąś szkołę, być może osiągnął jakiś szczebel, choć nie zostało to udokumentowane wysokim odznaczeniem państwowym. W regionalnej rozgłośni radiowej promował działalność przemyskich kin.

W dalszych latach życia - współtwórca CK OFF, fan kina i profesjonalny bileter (obecnie z kilkunastoletnim stażem) w Kino Centrum. Na zjeździe bileterów z całego świata mianowany został arcybileterem.

Kocha Slayer, The Rolling Stones, Jinjer i Behemoth.

Uwielbia Rambo, Rocky'ego i Bonda (tego w wydaniu Daniela Craiga).