15. Podkarpacki Festiwal Zespołów Tańca Ludowego "Gacok"

Protokół z posiedzenia Jury
XV Podkarpacki Festiwal Zespołów Tańca Ludowego GACOK
GAĆ, 5 czerwca 2022 roku

Komisja w składzie:
- Romuald Kalinowski – przewodniczący
- dr Jadwiga Bar
- Michał Stefanik

po obejrzeniu zespołów folklorystycznych w dwóch kategoriach wiekowych oraz par tanecznych postanowiła nagrodzić i wyróżnić:

KATEGORIA ZESPOŁY od 13 do 25 lat

II miejsce ex aequo – Regionalny Zespół Pieśni i Tańca GACOKI z Gaci oraz Zespół Pieśni i Tańca WOLANIE z Raniżowa wraz z nagrodami finansowymi w wys. 400 zł każda , ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

KATEGORIA ZESPOŁY powyżej 25 lat

I miejsce – Zespół Pieśni i Tańca ZABOROWIACY z Czudca wraz z nagroda finansową w wysokości 500 zł , ufundowaną przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gaci,

II miejsce – Zespół Pieśni i Tańca WISŁOK z Białobrzegów wraz z nagrodą finansową w wys. 400 zł , ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu,

III miejsce – Regionalny Zespół WIELOPOLANIE z Wielopola Skrzyńskiego wraz z nagrodą finansową w wys. 350 zł, ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Wyróżnienia:

Zespół Pieśni i Tańca PRZEMYŚL z Przemyśla za całokształt zaprezentowanego programu wraz z nagrodą finansową w wys. 300 zł, ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu,

Zespół Folklorystyczny ROZTOCZE z Tomaszowa Lubelskiego za piękna prezentację tańców swojego regionu wraz z nagrodą finansową w wys. 300 zł, ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

KATEGORIA PARY TANECZNE

I miejsce ex aequo: Ewa Leśniak i Marian Ciebiera ze Strzyżowa oraz Aleksandra Jurczszyn i Piotr Jop z Przemyśla wraz z nagrodami finansowymi w wys. 500 zł każda , ufundowane przez panią Grażynę Pieniążek – Wójta Gminy Gać oraz Przewodniczącego Rady Gminy Gać.

GRAND PRIX Festiwalu Jury przyznało Zespołowi Pieśni i Tańca ŁAŃCUT z Łańcuta wraz z nagrodą finansową w wys. 700 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Przeworskiego oraz Statuetką ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Zobacz fotorelację