15 stycznia, godz. 09:00 – sala widowiskowa

Wydarzenie od: 2016-01-15

Z cyklu „Wystawa na ekranie” - "Rembrandt"

Bilety: 20 zł / 15 zł

„Wystawa na ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne. Centrum Kulturalne na początek cyklu proponuje  obejrzenie wystawy, która skupia się na najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat życia Rembrandta, powszechnie uważanych za najlepsze i najbogatsze lata w jego twórczości. Arcydzieła, które powstały w tym właśnie okresie można nazwać definiującymi jego geniusz. Poznamy historię życia Rembrandta, która przeplata się z zakulisowymi przygotowaniami do wystaw w National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie – wszystko razem pozwala poznać fenomen tego wielkiego malarza.

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu