• Slider 837
  • Slider 834
  • Slider 815
  • Slider 795
  • Slider 842

18. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz Bez" – Mikołajki Jazzowe

 

 

Współorganizator warsztatów:

 

Zespół LELEKA (Niemcy, Ukraina, Polska)

Wielokulturowy zespół "Leléka" tworzy czterech muzyków z Ukrainy, Polski i Niemiec, którzy wykorzystują swoją muzykę do łączenia starożytnych ukraińskich motywów ze współczesnymi rytmami jazzowymi.

Projekt narodził się na początku 2016 roku w Berlinie, a już we wrześniu 2017 roku zespół zwyciężył na legendarnym festiwalu etnicznej muzyki eksperymentalnej Creole - Global Music Contest.

Viktoria Korneykova - wokal
Robert Wienroder - fortepian
Thomas Kolarczyk - bass
Jakob Hegner – perkusja

 

 

****

O.N.E. Quintet (Polska)

Zespół wykonuje autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. Jest to jazz zagrany nowocześnie czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno.

Muc, Rusinowska, Atmańska, Drabek i Wybrańczyk to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia muzyków, na co dzień udzielające się na scenie jazzowej, awangardowej i pop.

Dominika Rusinowska - skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie doktora Henryka Gembalskiego. Laureatka nagrody publiczności na II międzynarodowym konkursie im. Z. Seiferta. Współtworzy zespół D.R.A.G. (płyta Oberek), O.N.E Quintet, współpracuje z ŚOF i innymi orkiestrami.

Monika Muc - saksofonistka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. dr hab. Ryszarda Krawczuka, wcześniej studentka Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie w klasie prof. Piotra Barona. Współpracowała z Big Bandem Małopolskim. Laureatka nagrody „Powiew Młodego Jazzu” na Krokus Jazz Festival w 2017 r. Współtworzy zespół O.N.E. Quintet oraz FLARY.

Paulina Atmańska - pianistka, absolwentka Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej katowickiej Akademii Muzycznej. Laureatka II nagrody w Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową i wyróżnienia indywidualnego w XV Międzynarodowym Krokus Jazz Festival. Współpracuje z takimi wykonawcami jak Maria Sadowska, Ms. Obsession, Yoachim oraz prowadzi trio wykonujące jej kompozycje.

Kamila Drabek - kontrabasistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka konkursów Azoty Tarnów Jazz Contest oraz School and Jazz Festival w Lubaczowie, współpracująca m. in. z Agą Zaryan, Jackiem Kochanem oraz zespołem Vladimirska.

Patrycja Wybrańczyk - uczennica Wydziału Jazzu ZPSM im. Fryderyka Chopina w klasie Krzysztofa Gradziuka, współtworzy trio Wiśniewski/Rutkowski/Wybrańczyk oraz uczestniczy w wielu innych ciekawych projektach.

Dominika Rusinowska - skrzypce
Monika Muc - saksofon
Paulina Atmańska - fortepian
Kamila Drabek - kontrabas
Patrycja Wybrańczyk – perkusja

 

 

****

Maciej Strzelczyk Jazz Trio feat. Agata Zamirska (Polska)

Maciej Strzelczyk od wielu lat zaliczany jest do elity polskich i europejskich wiolinistów jazzowych. Zdobył wiele nagród m.in.: wyróżnienie na Jazz Juniors, Złoty Smyczek na MFSJ im. Zbigniewa Sejferta w Szczecinie, pierwszą nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na Festiwalu Jazz nad Odrą oraz Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Jako leader grupy Set-Off otrzymał II nagrodę na Festiwalu Jazzowym w Hoeilart w Belgii.

Współpracował z takimi znakomitościami sceny jazzowej jak: M. Bliziński, K. Jonkisz, S. Kulpowicz, W. Nahorny, Z. Namysłowski, T. Stańko, A. Jagodziński, J. Szrom , I. Zając , E. Bem , J. Śmietana , J. Skowron. Koncertował m.in. z Irwingiem Lee III Jr., P. Caterine, P. Blanchard, M. P. Stewart, F. Parker, V. Bailey.

Magazyn Jazz Forum w ankiecie Jazz Top sześciokrotnie ogłosił go pierwszym skrzypkiem jazzowym w Polsce. Dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Muzyk Jazzowy oraz Płyta Jazzowa. Ma na swoim koncie dwie płyty autorskie: MUSIC FOR M i JOBIM. Brał udział w ponad 30 projektach muzycznych.

Maciej Strzelczyk - skrzypce
Piotr Rodowicz - bas
Piotr Malicki - gitara
Agata Zamirska – skrzypce

 

 

****

Jonas Cambien Trio (Norwegia, Belgia)

Jonas Cambien (ur. 1985 r.) to belgijski pianista i improwizator, aktywny na norweskiej scenie muzyki improwizowanej i współczesnej od czasu przeprowadzki do Oslo w 2008 roku. Znany jest ze stosowania w swojej muzyce, oprócz fortepianów, także analogowych syntezatorów i elektroniki.

J. Cambien uzyskał stopień magistra fortepianu klasycznego w Royal Conservatory w Brukseli, gdzie studiował u Jana Michielsa oraz uzyskał tytuł magistra muzyki jazzowej i improwizowanej Norweskiej Akademii Muzycznej w Oslo.

Andre Roligheten - saksofon
Jonas Cambien - fortepian
Andreas Wildhagen – perkusja

 

 

****

David Helbock’s Random (Austria)

Nagrody na największym na świecie konkursie jazzowym w Montreux, wiele entuzjastycznych międzynarodowych recenzji jego płyt i najważniejsza austriacka nagroda w 2011 roku - "Nagroda wybitnego artysty". David Helbock, pianista pochodzący z niewielkiej małej wioski w Austrii Koblach, bez wątpienia ma już świetną międzynarodową karierę muzyczną.

D. Helbock, urodzony 28 stycznia 1984 r., zaczął grać na fortepianie w wieku sześciu lat. Studiował w Konserwatorium Feldkirch u prof. Ferenca Bognara, a od 2000 roku pobierał lekcje u nowojorskiego pianisty jazzowego Petera Madsena, który został jego nauczycielem, mentorem i przyjacielem.

D. Helbock koncertował w krajach takich jak USA, Australia, Meksyk, Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Chiny, Mongolia, Korea, Filipiny, RPA, Etiopia, Kenia, Senegal, Maroko, Iran, Tunezja, Indonezja, Malezja, Indie, Brazylia, Argentyna, Chile.

Od początku swojej muzycznej kariery David Helbock jest również bardzo aktywny jako kompozytor.

David Helbock - fortepian
Johannes Bar - trąbka
Andreas Broger – saksofon

 

 

****

Dima Bondarev Quartet (Niemcy, Ukraina)

Dima Bondarev i jego kwartet to jeden z najbardziej uderzających przykładów tego, jak wszechstronne kultury, muzyczne trendy, połączone i kierujące się uniwersalną siłą jazzu, mogą uzyskać wdzięczną, zrównoważoną i elegancką formę.

Członkowie grupy, z których każdy ma ogromne doświadczenie muzyczne, spotkali się w 2017 roku w Berlinie.

D. Bondarev oprócz komponowania własnych utworów, współpracuje z takimi artystami jak np. Steve Turre, Konrad Herwig, Greg Cohen, Joey Baron, Jim Black, John Hollenbeck, Nels Cline, NDR Big-Band.

15 września 2017 r. D. Bondarev wydał swój debiutancki album "I Wondering" w szwajcarskiej wytwórni "Unit Records". Kolejna płyta zostanie nagrana w najbliższej przyszłości.

Dima Bondarev – trąbka
Otto Hirte – saksofon
Felix Henkelhausen – bas
Ludwig Wandinger – perkusja

 

 

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone