21 maja, godz. 13:00 - parking przy kościele w Nienadowej

Wydarzenie od: 2017-05-21

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych  - eliminacje do 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel  i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą i 51. „Sabałowych  Bajań” w Bukowinie Tatrzańskiej

Wstęp wolny

Zespoły śpiewacze, soliści śpiewacy z czterech powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego oraz soliści-instrumentaliści i kapele ludowe z powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, leżajskiego, bieszczadzkiego rywalizować będą o główne nagrody wraz z możliwością reprezentowania naszego regionu na  w/w  Festiwalach. Podczas przeglądu możemy usłyszeć melodie, piosenki z różnych miejscowości składające się na nasze dziedzictwo kulturowe.

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury w Dubiecku, Wójt Gminy Dubiecko