21. Ogólnopolski Turniej Satyry "O Złotą Szpilę" im. Ignacego Krasickiego

z posiedzenia Jury
XXI Ogólnopolski Turniej Satyry im. I. Krasickiego „O Złotą Szpilę”
TURNIEJ PLASTYCZNY
9 listopada 2018 r.

Komisja w składzie:
- dr Anna Kałamarz-Kucz
- Halina Paszkowska
- Marek Gliwa

po obejrzeniu prac nadesłanych na konkurs w czterech kategoriach postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

kategoria uczniów i studentów szkół artystycznych:

NAGRODA wraz z nominacją do Złotej Szpili dla Aleksandry Kania z Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach za prace pt. „Muchy”, „Niscy bracia” i „Spalona”

kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

WYRÓŻNIENIE dla Anity Dedio z Przemyśla za pracę pt. „Jesienny spacer” i Wiktorii Swaczyna z Przemyśla za pracę pt. „Odbicie”

kategoria twórców dorosłych:

NAGRODA dla Henryka Cebuli z Przeworska za prace pt. „Została jeszcze skóra do podziału” i „Do muzeum socrealizmu w Kozłówku”

WYRÓŻNIENIE dla:
- Jacka Frąckiewicza z Widawy za prace pt. „Motylek” i „Obfity połów”
- Krzysztofa Suskiego z Henrykowa za prace pt. „Królowa ula” i „King of Bears”
- Dariusz Dałomis z Wólki Małkowej za pracę pt. „Walka o stołek”

z posiedzenia Jury
XXI Ogólnopolski Turniej Satyry im. I. Krasickiego „O Złotą Szpilę”
TURNIEJ LITERACKI
13 listopada 2018 r.

Komisja w składzie:
- Agata Pilawa
- Mateusz Pieniążek
- Krzysztof Kubaszek

po zapoznaniu się z zestawami prac nadesłanymi na turniej postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii tekstów prozatorskich:

- II nagrodę – Władysław Edelman godło „Kartoteka” z Zielonej Góry za „Lekcję przyrody”
- III nagroda ex aequo – Julia Gorący godło „G” z Kościerzyny za pracę  „K.O.T.” oraz Iwonna Buczkowska godło „Drozd” z Warszawy za tekst  „Mamusia”
wyróżnienie – Bogdan Krajewski godło „Emiksa” z Australii za tekst „Jaś i Małgosia”

w kategorii małych form literackich:

- II nagrodę – Kazimierz Słomiński godło „Alfa” z Białegostoku
- III nagrodę – Andrzej Lewko godło „Koja” z Białegostoku za aforyzmy
- wyróżnienie – Wacław Płonka godło „Śmieszko” z Alwernii za Fraszki o kwiatach

w kategorii tekstów poetyckich:

- I nagrodę wraz z nominacją do Złotej Szpili – Ewa Jowik godło „Krokus” z Łazów za „Bajkę o szpiegowaniu”
- II nagrodę – Jarosław Andrasiewicz godło „Tonio” z Łodzi za zestaw prac
- III nagrodę – Zygmunt Królak godło „Kasztanowy cudaczek”  z Witolubia  za „Wiersz o pupie”

Jury z radością zauważa niezmiennie duże zainteresowanie turniejem literackim, realizowanym w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Satyry "O Złotą Szpilę" im. Ignacego Krasickiego od ponad 20-tu lat. Cieszy fakt, że wśród twórców dojrzałych pojawiają się zdolni, młodzi autorzy tworzący interesujące teksty satyryczne. Dziękujemy organizatorowi - Centrum Kulturalnemu w Przemyślu za wytrwałe kontynuowanie tej cennej inicjatywy, pozwalającej na prezentację współczesnych tekstów satyrycznych.

z posiedzenia Jury
XXI Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. i. Krasickiego „O Złotą Szpilę”
24 listopada 2018 r.
Centrum Kulturalne w Przemyślu

Jury w składzie:
- Przemysław Tejkowski
- Wiktor Marut
- Krzysztof Kubaszek

po wysłuchaniu 27 prezentacji konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W KATEGORII TURNIEJU PIOSENKI SATYRYCZNEJ:

- I nagrodę – Aleksandra ĆWIAN z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu
- II nagrodę – Kinga PASZEK  z Rzeszowskiego Domu Kultury filia „Staromiescie”
- III nagrodę – Wiktoria GAWEŁ z Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu
- wyróżnienie – Wiktoria OLSZAŃSKA z GOK w Krasiczynie

W KATEGORII TURNIEJU RECYTATORSKIEGO – GIMNAZJUM I KLASY VII – VIII SZK. PODST.

- I nagrodę – Jan ABRAMOWICZ z MDK w Lubaczowie
- ex aequo II nagrodę – Kornelia KOZIOŁ z GOK w Krasiczynie oraz Martyna KINDRAT  z MDK w Lubaczowie
- ex aequo III nagrodę – Miłosz MAZUR z MDK w Lubaczowie oraz Sylwia KURZEJA  z Zespołu Szkół w Nagoszynie i Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie
- wyróżnienie – Wiktoria GLICA  z Zespołu Szkół w Nagoszynie i Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz Natalia KUBACKA z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle

W KATEGORII TURNIEJU RECYTATORSKIEGO – SZKOŁY ŚREDNIE

- I nagrodę – Gabriela ŁUGOWSKA  z MDK w Lubaczowie
- ex aequo II nagrodę – Małgorzata PĘTLAK z Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Adrian KRZYCH z MDK w Lubaczowie
- ex aequo III nagrodę – Patrycja LESZCZAWSKA  z MDK w Lubaczowie oraz Kornelia STASIŁA z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu
- wyróżnieni – Weronika SZELIGA z MDK w Lubaczowie

W KATEGORII TURNIEJU RECYTATORSKIEGO – DOROŚLI

- nagrodę – Alicja SKIBICKA z MDK w Lubaczowie
- wyróżnienie – Marian KOWALSKI z MDK W Lubaczowie

W KATEGORII TURNIEJU JEDNEGO AKTORA

nagrodę wraz z nominacją do ZŁOTEJ SZPILI otrzymuje Julia ĆWIAN z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu.

PROTOKÓŁ
z przyznania nagrody głównej STATUETKI „ZŁOTEJ SZPILI”
24 listopada 2018 r.
Centrum Kulturalne w Przemyślu

Jury w składzie:
- Przemysław Tejkowski
- Wiktor Marut
- Krzysztof Kubaszek

po rozpatrzeniu 3 nominacji do statuetki ZŁOTEJ SZPILI:

- z Turnieju Literackiego – Ewa Jowik  godło „Krakus” z Łazów za „Bajkę o szpiegowaniu”
- z Turnieju Plastycznego – Aleksandra Kania z Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach
- z Turnieju Jednego Aktora – Julia Ćwian z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu

Statuetkę XXI Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego otrzymuje JULIA ĆWIAN.

Zobacz fotorelację z turnieju