22 października, godz. 18:55 - sala widowiskowa

Wydarzenie od: 2016-10-22

Z cyklu "The Met: Live in HD": "Don Giovanni"

Bilety: 40 zł (dorośli), 30 zł (młodzież, seniorzy)

Już po raz drugi w cyklu „The Met: Live in HD” pojawi się opera oper, arcydzieło Mozartowskiego geniuszu, czyli „Don Giovanni” w inscenizacji Michaela Grandage’a. Nigdy wszak dość takich przebojów, jak arie Don Giovanniego – szampańska i serenada, czy sławny duet „La ci darem la mano”. „Wesoły dramat”, jak go nazwał sam Mozart, o żywocie i śmierci uwodziciela wszechczasów, którego w piekielne czeluści pociągnie pomnik zabitego Komandora, mieni się wszelkimi odcieniami uczuć i nastrojów. Nieodparcie komiczny sługa Leporello jest przeciwwagą dla podniosłych lamentów Donny Anny i żalów porzuconej przez Don Giovanniego Donny Elwiry. Partię tytułowego rozpustnika wykona brytyjski baryton Simon Keenlyside.

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu