22. Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych "Festyn pod Platanem"

Plakat zapraszający na przegląd do Zarzecza Zdjęcie liści platanu Tekst alternatywny pod plakatem

Festyn pod Platanem - XII Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych

W programie:

• prezentacje grup śpiewaczych,
  • grup instrumentalistów,
  • solistów - śpiewaków

Pieśni zwyczajowe i obrzędowe

13 czerwca, godzina 13:00, Zarzecze (powiat przeworski)

Zespół Pałacowo - Parkowy

Zespoły śpiewacze spotykają się na placu obok Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu, wykonują pieśni zwyczajowe i obrzędowe.

Przegląd skierowany jest do grup śpiewaczych z powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, przeworskiego, łańcuckiego, leżajskiego i bieszczadzkiego. W przeglądzie mogą uczestniczyć grupy śpiewacze dorosłe oraz dziecięce i młodzieżowe, które przygotują dwie śpiewane dawniej piosenki. Ponadto, tegoroczny przegląd został rozszerzony o występy solistów-śpiewaków oraz grup instrumentalistów.

Ideą przeglądu jest promowanie regionalnego dziedzictwa, ukazanie jego bogactwa oraz upowszechnianie i kultywowanie ludowej tradycji wspólnego śpiewania pieśni zwyczajowych i obrzędowych.