23 - 29 lipca - Kalwaria Pacławska

Wydarzenie od: 2017-07-23Wydarzenie do: 2017-07-29

30. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Franciszkańskie Spotkanie Młodych to najstarsze ogólnokrajowe spotkanie dla młodzieży o charakterze religijnym. Pierwsza edycja odbyła się w 1988 roku w Kalwarii Pacławskiej. Znajduje się tam Sanktuarium pasyjno-maryjne Matki Bożej Słuchającej, które pozostaje pod opieką braci mniejszych konwentualnych franciszkanów. Przyciąga ono każdego roku wielu pielgrzymów. Sama Kalwaria Pacławska mieści się koło Przemyśla, przy granicy polsko-ukraińskiej. Ta mała wioska leży na wzgórzu u podnóża Bieszczad.

Organizatorzy: krakowska Prowincja franciszkańska św. Antoniego i błogosławionego Jakuba Strzemię oraz biuro Franciszkańskich Spotkań Młodych