23. Doroczne Spotkanie Poetów

W jesiennej scenerii 26 października w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się 23. Doroczne Spotkanie Poetów. Ponad 80 twórców połączyła w ten dzień wspólna pasja i wrażliwość. Podczas trwającego blisko trzy godziny spotkania wyruszyliśmy w liryczną podróż, która niejednokrotnie zmuszała do refleksji, do zatrzymania się na chwilę i wsłuchania w słowa pięknej poezji.  Była to też wspaniała okazja do bezpośredniego kontaktu z autorami,  z ich wielobarwnym i bogatym światem wyobraźni. Podczas spotkania dzielili się oni swoimi przeżyciami, troskami, refleksjami nad sensem życia i istotą przemijania. Zaprezentowane wiersze, w większości zamieszczone w almanachu, który ukazał się z tej okazji, głęboko poruszały, czasem wyciskając  łzy, a czasem wywoływały uśmiech na twarzach słuchających.

Na samym początku Spotkanie uświetnił występ grającej na flecie Jagody Piertrusiak-Kasprzyk i  pianisty Marcina Kasprzyka, a zakończył wspólny posiłek i długie, serdeczne rozmowy, które niewątpliwie zacieśniły więzi, jakie przez wiele lat tu się nawiązały.

Doroczne Spotkanie Poetów okazało się niezmiernie ważną inicjatywą, która z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników i integruje przy tym środowisko podkarpackich poetów.

Zobacz fotorelację z imprezy

autorami zdjęć są: Katarzyna Medelczyk, Bernadetta Paczkowska i Łukasz Kisielica