26 stycznia, godz. 17:30 - sala widowiskowa, galeria "Hol"

Wydarzenie od: 2016-01-26

VIII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

Wstęp wolny

W ramach przemyskich obchodów odbędzie się promocja pamiętnika Reni Spiegel (przemyskiej Żydówki,  poetki, która opisywała swoje przeżycia od 1939 do 1944 r.), spektakl teatralny pt. „Pamiętnik Reni Spiegel” w wyk. Grupy Teatralnej „Garderoba”, wręczenie nagród laureatom Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego im. Reni Spiegel, który został zorganizowany przez Fundację im. Reni Spiegel, reprezentowaną przez reżysera Tomasza Magierskiego z Warszawy oraz siostrę poetki Arianę Elżbietę Bellak z Nowego Jorku. Uroczystościom towarzyszyć będzie wystawa fotografii Jacka Szwica pt. „Miasteczko Bełz”.

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego – Zakład Historii i Kultury Żydów