Program XXXVII
Biesiada Teatralna
Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form
Horyniec-Zdrój 2016
Patronat:
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Organizatorzy:
Centrum Kulturalne w Przemyślu
Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu – Zdroju
Jurorzy i konsultanci:
Aneta Adamska – instruktor teatralny, aktor i reżyser Teatru PRZEDMIEŚCIE, Rzeszów
Łukasz Drewniak - krytyk teatralny, Kraków
Kamil Maćkowiak - aktor i reżyser, Łódź
Leszek Mądzik - scenograf, reżyser teatralny, profesor sztuk plastycznych, Lublin
Konferansjer:
Paweł Sroka - Jarosław
18 lutego, godz. 13.30
Teatr Jednego Aktora
Jerzy Kałduś - Lublin
„Oto jestem”
Fragmenty dzieł: Stary Testament, Sofokles „Obrona Sokratesa”, J. CH. Pasek „Apostrofa”, teksty własne - Jerzy Kałduś
reżyseria: Jerzy Kałduś
Teatr PRÓBOWNIA
Chodzieski Dom Kultury
„Czyste stopy” – Monika Mąka
reżyseria: zespół
Teatr M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy
Młodzieżowy Dom Kultury - Rzeszów
„Bal w operze” - Julian Tuwim
reżyseria: Monika Adamiec
Teatr – Wojtek Kowalski
Częstochowa
3XTAK RUDNICKI – Janusz Rudnicki
reżyseria: Wojtek Kowalski
Teatr PARABUCH
Warszawa
„Dworzec”- Aleksander Derkaczew
reżyseria : Ryszard Jakubisiak
Amatorski Teatr Towarzyski
Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Węglin Północny”- Lublin
„Oświadczyny”- Antoni Czechow
reżyseria: Dariusz Boruch
Godz. 19.30 – prezentacje wybranych spektakli dla mieszkańców Horyńca-Zdroju
Godz. 22.00 - impreza towarzysząca
Monodram
„Od przodu i od tyłu”- inspirowane: „Niemcewicz od przodu i tyłu” Karola Zbyszewskiego
scenariusz: Stanisłąw Miedziewski, Mateusz Nowak
reżyseria: Stanisław Miedziewski
wykonanie: Mateusz Nowak
19 lutego, godz. 14.00
Zespół Teatralny SCENY „i”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy - Kraków
„Fejs Bóg” – Szymon Turkiewicz
reżyseria: Joanna Rudkowska
Teatr Ecce Homo
Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo
„Vattene !”
scenariusz i reżyseria: Marcin Bortkiewicz
Teatr Pid Gin
Kraków
„Powiedz Swój Tekst” – Glen Cullen, Joanna Gałdecka, Mateusz Zimny, Katarzyna Nieużyła
reżyseria: Glen Cullen
Teatr T.C.R.
Tychy
„Knienie”– Sarah Kane, Marcin Stachoń
reżyseria: Marcin Stachoń
Teatr Satyry Zielona Mrówa
Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie
„Podglądanie rodaków czyli na Zapupiu Dalekim” - Ludwik Jerzy Kern
reżyseria: Robert Kaczorowski
Godz. 19.30 – prezentacje wybranych spektakli dla mieszkańców Horyńca-Zdroju
Godz. 22.00 - impreza towarzysząca:
Monodram
„Wraki”- Neil LaBute, tłum. Edyta Kubikowska
reżyseria: Kamil Maćkowiak
wykonanie: Kamil Maćkowiak
20 lutego, godz. 14.00
Teatr Mariana Bednarka
Fundacja EDF Polska - Rybnik
„Korespondenci” – Marian Bednarek
reżyseria: Marian Bednarek
Teatr TATA
Zmiennica
„Et in Arcadia ego” – na podst. tekstów „Sprawozdanie dla Akademii” - Franz Kafka, tłum. Juliusz Kydryński, „Resignation” - Friedrich Schiller
reżyseria: Damian Kierek
Kompania Teatralna Mamro
Białołęcki Ośrodek Kultury - Warszawa
„Teatrowcy” – Paweł Mitrowski, Grzegorz Reszka
reżyseria: Grzegorz Reszka
TEATR Jednego Aktora
Wioleta Komar
„Diva” – Magdalena Gauer
reżyseria: Stanisław Miedziewski
Teatr RESURSA
Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” Radom
„Łysa Śpiewaczka” – Eugene Ionesco, tłum. Jerzy Lisowski
reżyseria: Marcin Fortuna
Godz. 19.30 – prezentacja wybranego spektaklu dla mieszkańców Horyńca-Zdroju
21 lutego, godz. 16.00
Gala XXXVII Biesiady Teatralnej
Uroczyste odczytanie werdyktu jury, wręczenie nagród, prezentacja laureatów Biesiady