39. Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Tańcowały dwa Michały"

Protokół
z obrad Jury XXXIX Konfrontacji Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych
“Tańcowały dwa Michały” przeprowadzonych
w dniu 4 czerwca 2016 r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu

Jury w składzie:

• Wojciech Kaproń – przewodniczący,
• Marta Mucha,
• Mateusz Lebek

po obejrzeniu 21 prezentacji konkursowych zespołów tanecznych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W I kategorii wiekowej:

I nagrodę wraz z nagrodą finansową w wysokości 700 zł (siedemset złotych) ufundowaną przez Prezydenta Miasta Przemyśla Zespołowi „FAME-IKI” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy za „Spokój i strach”.

Dwie równorzędne nagrody II wraz z nagrodą finansową w wysokości 400zł (czterysta złotych) każda ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu  Zespołowi  MINI ŻABKI z Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku za „Niepożądani goście” i Zespołowi  KORALIK Mini z Centrum Kulturalnego w Przemyślu za „Małpie igraszki”.

Dwie równorzędne III nagrody wraz z nagrodami finansowymi w wysokości 300 zł (trzysta złotych) każda ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu Zespołowi „Cytruski” z Powiatowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu za „Głodne gąsienice” i Zespołowi PYZA z Ośrodka Kultury w Albigowej za „Poleczka siatkarska”.

W II kategorii wiekowej:

I nagrodę wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 700 zł (siedemset złotych) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu Teatrowi Tańca „AleToNic” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu za „Kadry przeszłości”.

II nagrodę wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 400 zł (czterysta złotych) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu Zespołowi KORALIK z Centrum Kulturalnego w Przemyślu za „Dzika zwinność”.

III nagrodę wraz z nagrodą finansową  w wysokości 300 zł (trzysta złotych) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu  Zespołowi KLEKS II z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie za „U zegarmistrza”.

Wyróżnienie Zespołowi FOXAL z Centrum Kulturalnego  w Przemyślu za ”Obraz – walka z kolorami” i Teatrowi Tańca „AleToNic” z  Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu za „Nie do wiary”.

Jury 39. Konfrontacji Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Tańcowały dwa Michały” stwierdza wysoki poziom Artystyczny prezentacji konkursowych i pełne zaangażowanie wykonawców na scenie. Docenia pracę choreografów i instruktorów za wkład włożony w przygotowanie zespołów do udziału w festiwalu. Jury dziękuje również organizatorom za profesjonalne przygotowanie imprezy.

Zobacz fotorelację: