39. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego

Bożena Lewandowska - przewodnicząca,
Andrzej Guran,
Ryszard Krużel,

po wysłuchaniu i obejrzeniu występów 11 kapel postanowiło przyznać:

I Nagrodę ufundowaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego w wysokości 4000 zł (cztery tysiące) dla Kapeli „Spod dębu” z Piotrkowa Trybunalskiego,

II Nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Przemyśla w wysokości 3000 zł (trzy tysiące) dla Szczebrzeskiej Kapeli Podwórkowej ze Szczebrzeszyna,

III Nagrodę ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu wysokości 2000 zł (dwa tysiące dwieście) dla Przasnyskiej Kapeli Podwórkowej z Przasnysza.

Jury postanowiło przyznać 5 wyróżnień wraz z nagrodą finansową w wysokości 500 złotych każde, ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu dla:

- Przeworskiej Kapeli Podwórkowej „BEKA” z Przeworska,

- „Kapeli z naszego miasteczka” z Czerwionki - Leszczyny,

- Kapeli Tońko z Dynowa,

- Kapeli „KATARYNA” z Chełma,

- Rzeszowskiej Kapeli Folkloru Miejskiego „CIANTO” z Rzeszowa.

Ponadto jury postanowiło przyznać wyróżnienia honorowe dla:

- Sławomira Wilka, akordeonisty Przeworskiej Kapeli Podwórkowej BEKA z Przeworska,

- Ryszarda Jarockiego, akordeonisty Szczebrzeskiej Kapeli Podwórkowej ze Szczebrzeszyna,

- Hieronima Gnacka, multiinstrumentalisty z Rzeszowskiej Kapeli  Folkloru Miejskiego „CIANTO” z Rzeszowa.

Jury z zadowoleniem stwierdza, że poziom wykonawczy większości tegorocznych prezentacji był wysoki. Wiele kapel ma własne rozpoznawalne  brzmienie. Walorem jest także  budowanie  repertuaru  w oparciu o kompozycje autorstwa członków kapeli. Jest to tendencja warta kontynuacji do czego gorąco zachęcamy. Dziękujemy Centrum Kulturalnemu w Przemyślu, jego Dyrekcji oraz pracownikom, za niesłabnącą życzliwość dla idei  Festiwalu.

Mamy nadzieję, że kolejny jubileuszowy Festiwal zgromadzi nas ponownie w Przemyślu.

Zobacz zdjęcia z prezentacji konkursowych

Kapela PIASKOWIANIE z Piasków Wlkp. na przemyskich ulicach

Zobacz zdjęcia z Rynku