41. Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Tańcowały dwa Michały"

Protokół
z obrad Jury 41.  Konfrontacji Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych
“Tańcowały dwa Michały” przeprowadzonych
w dniu 2 czerwca 2018 r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu

Jury w składzie:
Mariola Węgrzyn- Myćka - przewodnicząca
Alina Lis
Piotr Fijak

po obejrzeniu prezentacji 43 prezentacji konkursowych zespołów tanecznych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w I kategorii wiekowej:

I nagrodę wraz z nagrodą finansową ufundowaną przez Prezydenta Miasta Przemyśla Zespołowi ISKIERKA Łańcuckiego Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej GEST w Łańcucie za „Rajski ogród”,

II nagrodę wraz z nagrodą finansową ufundowana przez Centrum Kulturalne w Przemyślu Zespołowi CYTRUSKI z Powiatowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu za „Kto wygra”,

Dwie równorzędne III nagrody wraz z nagrodami finansowymi ufundowanymi przez Centrum Kulturalne w Przemyślu Zespołowi MARATON BOOGIE z Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej i Zespołowi KORALIK MINI z Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Ponadto jury przyznało trzy wyróżnienia: Zespołowi KLEKS III z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Zespołowi RYTM z Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie i Zespołowi ROZTAŃCZONA PACZKA z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu.

W II kategorii wiekowej:

I nagrodę wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu Zespołowi ISKIERKA Łańcuckiego Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej GEST w Łańcucie,

II nagrodę wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu Zespołowi KORALIK z Centrum Kulturalnego w Przemyślu za „Pragnienie wolności”.

Dwie równorzędne III nagrody wraz z nagrodami finansowymi ufundowanymi przez Centrum Kulturalne w Przemyślu Zespołowi RYTM z Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie za „Czerwony płaszczyk” i Akademii Tańca Art. Dance z Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie za "Byle do przerwy”.

Ponadto jury przyznało trzy wyróżnienia: Zespołowi CYTRUSY z Powiatowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu, Zespołowi Golden Dance ze Studia Tańca Golden Dance w Przemyślu i Zespołowi KLEKS II z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Jury 41. Konfrontacji Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Tańcowały dwa Michały” stwierdza  bardzo  wysoki poziom artystyczny prezentacji konkursowych i pełne  zaangażowanie wykonawców na scenie. Docenia pracę choreografów i instruktorów za wkład włożony w przygotowanie zespołów do udziału w festiwalu. Jury dziękuje również organizatorom za profesjonalne przygotowanie imprezy.

Zobacz fotorelację