42. Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Tańcowały dwa Michały"

Protokół
z obrad  Jury 42.  Konfrontacji Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych
“Tańcowały dwa Michały” przeprowadzonych
w dniu 1 czerwca 2019 r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu

Jury w składzie:
Beata Mysiak- przewodnicząca
Dorota Pantuła- Ferlejko
Piotr Fijak

po obejrzeniu 30 prezentacji  konkursowych zespołów tanecznych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W I kategorii wiekowej:

I nagrodę wraz z nagrodą  finansową ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu Zespołowi MINI ŻABKI z Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku za „Korniki szkodniki”.

II nagrodę wraz z nagrodą finansową ufundowaną przez Prezydenta  Miasta Przemyśla  Zespołowi  TAMITU MINI z Brzozowskiego Domu Kultury, za układ „Królewna Lwica”.

III nagrodę wraz z nagrodą finansową ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu Zespołowi Tańca Nowoczesnego FLESZ z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie za „Na starej fotografii”.

Ponadto jury przyznało wyróżnienie ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu Zespołowi MOMENT gr. średnia  ze Świata Muzyki w Nowej Sarzynie.

W II kategorii wiekowej:

Dwie II nagrody wraz z nagrodami pieniężnymi każde ufundowane przez  Centrum Kulturalne w Przemyślu Zespołowi  SZASSE z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu za układ „Mercy” i  Grupie Tańca BEZ NAZWY z Samorządowego  Centrum Kultury w Mielcu za „Salem”,

dwie III nagrody wraz z nagrodami  finansowymi ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu Zespołowi    Atlantis ze Studia Tańca Chillout w Przemyślu za „Icon” i Zespołowi ART DANCE z Rzeszowskiego Domu Kultury za „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą”.

Ponadto jury przyznało  trzy wyróżnienia: Zespołowi MOMENT gr. starsza  ze Świata Muzyki w Nowej Sarzynie , Zespołowi  Tańca Estradowego EKROL z Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie i Zespołowi  CYTRUSY z Powiatowego Ogniska Baletowego  w Jarosławiu.

Jury 42.Konfrontacji Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów  Tanecznych „Tańcowały dwa Michały” stwierdza    wysoki poziom artystyczny prezentacji konkursowych  i dobre przygotowanie uczestników. Docenia oryginalność, spójność i konsekwencję w realizowanych tematach. Jury Organizatorom dziękuje za stworzenie przestrzeni dla ciekawych różnorodnych form artystycznych.

Zobacz fotorelację