61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe

Protokół
z posiedzenia jury eliminacji rejonowych
60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
przeprowadzonego w dniu 7 kwietnia 2016 roku
w Centrum Kulturalnym w Przemyślu

Jury w składzie:
- Teresa Babinska,
- Dominika Osypanko,
- Agnieszka Biedroń,
- Mateusz Nowak

po wysłuchaniu 22 recytatorów i 2 wykonawców poezji śpiewanej oraz obejrzeniu 2 teatrów jednego aktora i 3 propozycji w kategorii “wywiedzione ze słowa”, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I. W kategorii poezji śpiewanej
Nagrody otrzymują: Oliwia Czubocha i Sylwia Gawura.
Osoby nagrodzone są nominowane do eliminacji wojewódzkich.

II. W kategorii teatrów jednego aktora

Nagrody otrzymują: Kinga Wygnaniec za spektakl „Na górce” i Aleksandra Bernatek za spektakl „Historyjka”.
Nagrody są równoznaczne z nominacją do eliminacji wojewódzkich.

III. W kategorii “wywiedzione ze słowa”

Nagrodę wraz z nominacją do udziału w eliminacjach wojewódzkich otrzymuje Maciej Lechociński.
Wyróżnienie otrzymuje  Magdalena Wróbel.

IV. W turnieju recytatorskim

W kategorii recytatorów – uczniów szkół ponadgimnazjalnych nagrody wraz z nominacją do udziału w eliminacjach wojewódzkich przyznano: Agacie Kontek, Magdalenie Zarembskiej, Elizie Kochanowicz, Julii Kaliciak.
Wyróżnienia otrzymują: Patrycja Stec, Aleksandra Bernatek, Karolina Ochab, Aleksandra Majcher, Dominik Buksa, Małgorzata Stopyra.

Jury składa podziękowania wszystkim wykonawcom i ich opiekunom a także organizatorom za przeprowadzenie eliminacji.