64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe

Protokół
z posiedzenia jury eliminacji wojewódzkich
64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
przeprowadzonego w dniu 26 kwietnia 2019 r.
w Centrum Kulturalnym w Przemyślu

Jury w składzie:
- Aleksander Gustaw Puchała – przewodniczący
- Elżbieta Krupa
- Jacek Marcińczak

po wysłuchaniu 5 wykonawców  w poezji śpiewanej oraz obejrzeniu 7 teatrów jednego aktora i 6 propozycji w kategorii “wywiedzione ze słowa”, postanowiło przyznać:

I. W kategorii teatrów jednego aktora:

I Nagrodę wraz z nominacją na eliminacje centralne Bartosza Rułki z Rzeszowa
II nagrodę (wraz z nominacją na podstawie nagrania) Lidii Wiśniewskiej z Jarosławia
III nagrodę (wraz z nominacją na podstawie nagrania) Anny Janiec ze Stalowej Woli

Przyznano również wyróżnienie:
Ziemowitowi Jareckiemu z Sanoka

II. W kategorii poezji śpiewanej:

I Nagrodę wraz z nominacją na eliminacje centralne przyznano Monice Adamiec z Rzeszowa
II Nagrodę (wraz z nominacją na podstawie nagrania) Kindze Kani z Dębicy
Dwie równorzędne III Nagrody (wraz  z nominacją na podstawie nagrania) przyznano: Julii Maziarz z Mielca oraz Oliwii Pasternak z Jarosławia.

III. W kategorii “wywiedzione ze słowa“

I Nagrodę wraz  z nominacją na eliminacje centralne przyznano Zuzannie Delikat z Sędziszowa Młp.
II Nagrodę Aleksandrze Występek z Dębicy

oraz dwa równorzędne Wyróżnienia Mateuszowi Ciurkot z Dębicy oraz Alicji Skibickiej z Rzeszowa.

Jury dziękuje wszystkim wykonawcom oraz wszystkim ich instruktorom i opiekunom. Dziękujemy Centrum Kulturalnemu w Przemyślu za sprawne przeprowadzenie eliminacji i ufundowanie nagród.