67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - wyniki eliminacji wojewódzkich

Protokół
z posiedzenia Jury Eliminacji Wojewódzkich
67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, przeprowadzonego dnia 27 kwietnia 2022 roku
w Centrum Kulturalnym w Przemyślu

Jury w składzie:
Inka Kamińska
Agnieszka Biedroń
Michał Kurek
Kazimierz Łysy

po obejrzeniu prezentacji konkursowych postanowiło nagrodzić i nominować na eliminacje centralne:

W kategorii Turniej Teatrów Jednego Aktora

Wiktorię Skowron z Miejskiego Ośrodka  Kultury w Dębicy,

rekomendować Alicję Wojnarowską z Miejskiego Ośrodka  Kultury w Dębicy - nominacja na podstawie rejestracji video spektaklu.

Ponadto Jury postanowiło przyznać nagrodę Jagodzie Adamiec z Teatru S.A.N. w Przemyślu oraz wyróżnienie Agnieszce Żelazko z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie.

W turnieju poezji śpiewanej jury nagrodziło i rekomenduje na eliminacje centralne:

Weronikę Trojanowską -  Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki (nominacja na podstawie rejestracji video prezentacji).

Ponadto Jury postanowiła wyróżnić Martynę Gawlik z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim.

Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymują nagrody książkowe ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Zobacz zdjęcia z finału

Plakat eliminacji wojewódzkich 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zielony kontur południowo-wschodniej Polski, tło żółte. Tekst: turniej poezji śpiewanej, turniej teatrów jednego aktora, 27 kwietnia 2022, godz. 10:00.