7 lutego, godz. 16:00 - sala widowiskowa

Wydarzenie od: 2016-02-07

"Moje magiczne miejsca" - pokaz  filmu o Zbigniewie Chrzanowskim

Wstęp wolny

Dokumentalny film o drodze życiowej Zbigniewa Chrzanowskiego, dyrektora i reżysera Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie, zrealizowany przez „Kurier Galicyjski”. Po prezentacji, spotkanie z realizatorami filmu oraz jego bohaterem.

Lwowska premiera filmu odbyła się w pałacu arcybiskupów lwowskich. Jej gospodarzem był arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Film był prezentowany również na Festiwalu Filmów Emigracyjnych „Emigra” w oranżerii pałacu wilanowskiego w Warszawie. Scenariusz filmu napisała Anna Gordijewska, dziennikarka „Kuriera Galicyjskiego” i zarazem aktorka Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie. Była ona również reżyserem filmu. Zdjęcia i montaż wykonał Aleksander Kuśnierz. Praca nad filmem trwała 9 miesięcy, zrealizowano 26 godzin materiału filmowego, a ukończono go w 2015 r. Czas trwania: 30 min.

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu