8 - 11 grudnia - sala widowiskowa, klub Piwnice

Wydarzenie od: 2016-12-08Wydarzenie do: 2016-12-11

16. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „JAZZ BEZ..." - Mikołajki Jazzowe

Bilety: 20 zł

Jazzowy maraton transgraniczny połączy w tym roku 10 miast na Ukrainie (Lwów, Łuck, Charków, Użgorod, Iwano-Frankiwsk, Równe, Charków, Kramatorsk, Kijów) i 6 miast polskich (Warszawa, Wrocław, Lublin, Białystok, Przemyśl, Nowica), wystąpi ok. 50 muzyków z USA, Kanady, Japonii, Szwecji, Danii, Niemiec, Belgii, Luksemburga, Hiszpanii, Włoch, Mołdawii, Polski i Ukrainy. Najważniejszym celem festiwalu jest wymiana artystyczna pomiędzy Polską a Ukrainą, propagowanie muzyki jazzowej i przybliżanie jej coraz szerszemu gronu odbiorców. Festiwal wspierają m.in.  Konsulat Generalny RP we Lwowie, Instytut Polski w Kijowie.

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu (edycja przemyska), Klub Inicjatyw Artystycznych „Dzyga” we Lwowie (Ukraina)