8. Regionalny Przegląd Chórów - Pieśni Maryjne w Lubaczowie

dr hab. Barbara Pazur, UMCS Lublin,
dr Anna Marek-Kamińska, Uniwersytet Rzeszowski,
ks. Witold Batycki, Szkoła Muzyki Kościelnej w Zamościu,

po wysłuchaniu ośmiu chórów, kierując się postanowieniami regulaminu, przyznało następujące nagrody:

I MIEJSCE wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu dla:
Chóru Mieszanego DEO CANTAMUS z Tuczemp, pod dyr. Dominiki Godzień.

II MIEJSCE wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu i Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie dla:
Chóru ALBA CANTANS z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie, pod dyr. Korneli Ignas.

III MIEJSCE wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Miejski Dom Kultury w Lubaczowie dla:
Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego PUERI CANTORES RESOVIENSES z Rzeszowa, pod dyr. Marcina Florczaka.

WYRÓŻNIENIE pierwszego stopnia pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Lubaczów otrzymuje:
Chór LUCUS z GOK Łukowa, pod dyr. Sławomira Kruczka.

WYRÓŻNIENIE drugiego stopnia pieniężne otrzymuje:
Chór MAGNIFICAT z parafii p.w. Św. J. S. Pelczara z Rzeszowa, pod dyr. Sławomira Kruczka ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

Chór Mieszany RISOLUTO ze Zgłobnia, pod dyr. Ryszarda Picha ufundowane przez Wójta Gminy Lubaczów.

WYRÓŻNIENIE trzeciego stopnia pieniężne otrzymuje:
Chór Mieszany CANON z Białobrzegów, pod dyr. Sylwii Wojnar ufundowane przez Wójta Gminy Lubaczów.

Chór Parafialny Św. Józefa z Muniny, pod dyr. Rafała Brudka ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Cieszymy się, ze poziom chórów biorących udział w Przeglądzie systematycznie wzrasta.

Godny podkreślenia jest wyrównany dobry poziom wszystkich występujących chórów, z których większość stanowiły chóry parafialne. Należy docenić dojrzałe podejście dyrygentów, świadomych swojej pracy nad brzmieniem, barwą, interpretacją utworów.

Gratulujemy sprawnej organizacji Przeglądu, który przyczynia się do upowszechniania chóralnej muzyki sakralnej.

Posłuchaj relacji Katolickiego Radia Zamość

Relacja na stronie Starostwa Powiatowego w Lubaczowie