Aleksandra Barycka druga na festiwalu w Starachowicach

Aleksandra Barycka ze Studia Aga zajęła II miejsce w jubileuszowym 10. Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych, który odbył się w Starachowicach.

Na tegoroczną edycję festiwalu wpłynęło 36 nagrań wokalistów z całej Polski, w tym między innymi z Bydgoszczy, Zawiercia, Szczecina, Siedlec, Przemyśla, Tarnobrzega oraz ze Starachowic i okolicy.

Komisja artystyczna na posiedzeniu 5 stycznia przesłuchała wszystkie nagrania i zaprosiła do udziału w koncercie finałowym 20 osób.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria 8-14 lat, II kategoria 15 lat i więcej.

Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom prezentacji. Oceniało czystość śpiewu, intonację, ale i dobór repertuaru do wieku i możliwości wokalnych wykonawcy.