Opublikowane na stronie wyniki badań obejmują ponad 80% terenu cmentarza. Zgromadzona baza zawiera już ponad 8 000 rekordów, ale prace inwentaryzacyjne nadal są prowadzone. Dane będą sukcesywnie uzupełniane, zwłaszcza o informacje dotyczące najstarszej części cmentarza, po pozyskaniu praw autorskich do wytworzonych wcześniej materiałów inwentaryzacyjnych. Do bazy zostaną dodane także informacje o kilkudziesięciu nieznanych dotychczas nagrobkach, które zostały odnalezione w wyniku szeroko zakrojonych prac porządkowych, prowadzonych w ostatnich latach zarówno przez dyrekcję cmentarza, jak i przez polskie organizacje społeczne.
Na stronie można znaleźć także informacje o kilkunastu najważniejszych twórcach łyczakowskich rzeźb, zarówno polskich, jak i ukraińskich czy niemieckich. Poświęcono im odrębne artykuły, dzięki którym poznamy sylwetki Antoniego i Jana Schimserów, Parysa Filippiego, Juliana Markowskiego, ale także rzeźbiarzy XX-wiecznych – Zygmunta Kurczyńskiego czy Teodozji Bryż.
Strona prezentuje również efekty prac konserwatorskich prowadzonych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami (w latach 2008-2012) oraz Fundację Dziedzictwa Kulturowego (od 2013 r.). Prace realizują trzy polsko-ukraińskie zespoły konserwatorów w ramach projektu ochrony wspólnego dziedzictwa. Profesjonalnej konserwacji poddano już ponad 150 pomników nagrobnych o wysokich wartościach artystycznych lub historycznych.
Strona dostępna jest pod adresami: www.cmentarzlyczakowski.pl oraz www.lychakivcemetery.org.