Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej

W Klasztorze OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej  w dniach 26-27 stycznia br. odbył się IV Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Festiwal ma formułę konkursu, który przeprowadzany jest w 2 kategoriach: wykonawcy-amatorzy i wykonawcy uczący się w szkołach artystycznych. W Festiwalu biorą udział dzieci w wieku od 6 lat, młodzież i osoby dorosłe; soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby indywidualne. Jego celem jest upowszechnianie i podtrzymywanie tradycji wspólnego  śpiewania kolęd i pastorałek, kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, promowanie młodych talentów poprzez prezentację twórczości artystycznej, szerzenie wartości chrześcijańskich, integracja dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas festiwalu łącznie wystąpiło aż 98 solistów, dwa duety i 22 zespoły.

Poniżej zamieszczamy protokoły z obrad jury, w których poznamy laureatów Festiwalu.  Zapraszamy także  do obejrzenia zdjęć z Eucharystii otwarcia wydarzenia oraz pierwszych przesłuchań chórów, zespołów i solistów: TUTAJ

Gratulujemy wszystkim, którzy wystąpili i dali świadectwo swej wiary i miłości do Jezusa Narodzonego. Dziękujemy za te wspólne chwile radości kolędowania i oczekujemy Was za rok !

PLIKI DO POBRANIA
  • |  Protokół z posiedzenia Jury w dniu 26 stycznia 2019 r.

• |  Protokół z posiedzenia Jury w dniu 27 stycznia 2019 r.