Gala Centrum Kulturalnego - prezentacje zespołów artystycznych CK

Gala Centrum Kulturalnego w Przemyślu za nami. Złożeniem trzydniowej Gali jest przedstawienie osiągnięć wszystkich zespołów artystycznych, klubów i warsztatów, które przez cały rok pracy artystycznej pogłębiali swoje talenty i umiejętności. Było więc plastycznie, teatralnie, tanecznie, cyrkowo, wokalnie i muzycznie. Zaprezentowały się też wszystkie pokolenia: dzieci, dorośli i seniorzy. Gala była wspaniałą okazją, aby mogli pokazać się  razem.

Na samym początku, 20 czerwca, swoje prace zaprezentowali plastycy – członkowie Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego oraz uczestnicy warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w  Galerii „12”. Panie Helena Piaskowska i Halina Paszkowska oraz pan Rafał Kureczka podsumowali kończący się właśnie  sezon artystyczny i dziękując uczestnikom zaprosili ich do dalszej współpracy również w przyszłym sezonie. Podziękowania zarówno uczestnikom jak i instruktorom za ich twórczy wysiłek złożył także Dyrektor Centrum Kulturalnego Pan Janusz Czarski. Prace eksponowane w Galerii 12 oraz na holu CK będzie można oglądać do 10 lipca br.

Następnie w ramach Gali mogliśmy zobaczyć grupy teatralne działające przy CK w Przemyślu. Najmłodsi uczestnicy  Grupy „Mała Garderoba” zaprezentowali dwa spektakle oparte na utworach  „Wierszyki domowe” M. Rusinka oraz „Pchła Szachrajka” J. Brzechwy. Opracowane na podstawie utworu Leszka Kołakowskiego „Bajki różne” – Piękna twarz  przedstawiła młodzież z  Grupy „Garderoba”. Zobaczyliśmy także monodram „Matka Courage i jej dzieci” wg. B. Brechta w wykonaniu Alicji Kunert.  Prezentacje „Garderoby” zakończyło przedstawienie „Księżniczka Magdalena czyli Natrętny Książę” wg S. Witkiewicza. Spektakle poprzedzone były krótkimi komentarzami instruktorki i reżyserki p. Barbary Płocicy, które przybliżyły prezentowane utwory oraz działalność grup. Na zakończenie Dyrektor CK podziękował instruktorce podkreślając jej długoletni wkład w rozwój grup teatralnych działających przy CK w Przemyślu oraz wszystkim aktorom za włożony trud i pracę.

Program w pozostałe dni przedstawiał się następująco:

21.06.
godz. 18:00 /TANIEC I ŚPIEW/
- Zespół Taneczny Koralik - instr. Dorota Pantuła-Ferlejko
- Zespół taneczny FOXAL - instr. Izabela Krygowska
- Studio Małych Form Cyrkowych - instr. Tadeusz Tłuścik
- Studio "Aga" - instr. Jacek Marcińczak, Agnieszka Marcińczak

23.06.
godz. 18:00 /MUZYKA/
- Zespół C.K.Port Przemyśl
- Zespół bluesowy SEPTBLUES
- Lwowska Kapela Ta-joj im. Kazimierza Kija-Galikowskiego
- Trio X
- Dawid Huczko Trio
- AVERAGE 65

O tym co się wydarzyło podczas tych czerwcowych dni na scenie CK zobaczycie w naszej fotorelacji.