Historia Kresowych Miasteczek - "Bijące serca miast – czyli Rynki Kresowych Miasteczek"

Plakat zapraszający na projekt pt. Historia Kresowych Miasteczek. Tekst powtórzony w artykule.

Cieszanów

5 sierpnia, godz. 18:00 – Historia Kresowych Miasteczek – wybrane zagadnienia

„Bijące serca miast – czyli Rynki Kresowych Miasteczek”

Projekt popularno-edukacyjny składający się z: wystawy, prelekcji oraz koncertu. Rokrocznie podejmuje inną tematykę mającą na celu przybliżenie i pokazanie dziedzictwa kulturowego tytułowych „kresowych miasteczek”. Tematem wiodącym tegorocznej edycji będą „Bijące serca miast – czyli Rynki Kresowych Miasteczek” zatem prelekcje oraz wystawa będą obejmować tę tematykę w ujęciu regionalnym czyli pow. lubaczowskiego oraz szerszym czyli Kresów... Całość zwieńczy koncert Kapeli Podwórkowej BEKA z Przeworska.

Program:

Godz. 18:00 - Dom Dziennego Pobytu w Cieszanowie

Sesja popularno-naukowa

dr Izabela Fac (Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Przemyśl) - "Podróż sentymentalna - serca miast okiem współczesnym"

Tomasz Róg (historyk, regionalista z Cieszanowa) - "Spacer po Rynku międzywojennego Cieszanowa"

Godz. 19:30 - Rynek w Cieszanowie

Otwarcie wystawy pt. "Rynki - bijące serca kresowych miast - na pocztówkach i fotografiach z lat 1900 - 1939"

Godz. 20:00 - Rynek w Cieszanowie

Koncert Kapeli Podwórkowej BEKA z Przeworska