• Slider 837
  • Slider 834
  • Slider 815
  • Slider 795
  • Slider 842

IV Podkarpackie Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku

 

Retrospekcja lat minionych:

Fotogaleria z 2017 roku

Fotogaleria z 2018 roku

Fotogaleria z 2019 roku

 

Program:

Czwartek - https://www.youtube.com/playlist?list=PLfxoFjfcESqYqnTcmO0q8J9RVXLcAi3Sj

godz. 10.00 GRUPA TANECZNO-TEATRALNA MOTYLE (Świdnik) - „Chwilo trwaj...”

 

godz. 10.30 TEATR DWA W JEDNYM (Przemyśl) - „Baśń o Lilii o księżycu”

 

godz. 10.50 TEATR SZCZĘŚLIWA PRZYSTAŃ SANOK (Sanok) - „Rybak Matki Bożej”

 

godz. 11.20 KATARZYNA SZYLAR (Przemyśl) - „Taniec hiszpański” – występ towarzyszący

 

godz. 11.30 TEATR TACY SAMI (Przemyśl) - „Nasz świat”

 

godz. 11.50 TEATR OGILO (Przemyśl) - „Baby, ach te baby”

 

godz. 12.20 GRUPA TANECZNO-TEATRALNA PASJONACI (Świdnik) - „Dotyk”

 

 

Piątek - https://www.youtube.com/playlist?list=PLfxoFjfcESqbzI75PWGPOYN4C1EJI_Qgf

godz. 10.00 TEATR ZŁOTA MŁODZIEŻ (Lwów) - „Pradawna legenda”

 

godz. 10.30  TEATR MELPOMENA (Przemyśl) - „Bajka o niebieskim Ptaku”

 

godz. 11.00 TEATR CHŁOPAKI I DZIEWCZYNY Z OFICYNY (Przemyśl) - „Samarkanda”

 

godz. 11.30 TEATR WATAHA (Sanok) - „Włóczęga”

 

godz. 11.50 GRUPA TANECZNO-TEATRALNA PASJONACI (Świdnik) - „Historia pewnej miłości”

 

godz. 12.20 TEATR UBOGI RELACJI (Sopot) - „Coś jest, czegoś nie ma”

 

Centrum Kulturalne w Przemyślu i Fundacja Nieprzetartego Szlaku w Lublinie zapraszają na IV Podkarpackie Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku on-line. Początek 22 i 23 października o godzinie 10:00.

 

 

Teatr Ubogi Relacji to od 1994 roku odnawialne przedsięwzięcie mające na celu wyrażenie uczuć, myśli i przeżyć jego uczestników, czyli podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Sopocie. To efekt poszukiwań sposobu opowiadania o tym, co jest ważne w życiu, prezentowania swoich przekonań nie znajdujących innego wyrazu. To zgoda na ciężką, systematyczną pracę nad własną ułomnością, świadomością swego ciała i miejsca w świecie. To droga rozwoju, sposób na odkrywanie swoich możliwości, źródło satysfakcji i radości. To praca zespołowa, wspólne tworzenie, nauka odpowiedzialności i współdziałania. To przygoda, wyzwanie, codzienna wędrówka w głąb siebie, forma istnienia. Teatr jest dla nich sposobem poznawania siebie i świata. W tym czasie zrealizował wiele różnorodnych pod względem tematyki i formy przedstawień szukając sposobu na wyrażenie swoich doświadczeń. Stara się opowiadać własne historie. Własne, czyli takie, których źródłem jest sposób widzenia świata aktorów teatru" (Teatr Ubogi Relacji).

Spektakl pn. „Coś jest, czegoś nie ma” to autorski pomysł Michała Pniewskiego, aktora Teatru Ubogiego Relacji. To prosta opowieść o tym, że coś powstaje i się kończy, czyli o przemijaniu uczuć, ludzi, rzeczy.

 

„Grupa taneczno-teatralna „Motyle” zawiązała się w 2001 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Świdniku. Tworzą ją artyści, dla których taniec i teatr stał się wielką pasją. Grupa ma na swoim koncie wiele osiągnięć i nagród zdobytych na scenach krajowych i zagranicznych. Od 2018 roku grupa „Motyle” obok działań teatralnych prowadzi także zajęcia taneczne, czego efektem jest spektakl taneczny „Chwilo trwaj…!” – o chwilach, które chcielibyśmy zatrzymać w swojej pamięci na zawsze...

Spektakl taneczno-teatralny pt. „Chwilo trwaj…!” to opowiedziana krokami walca wiedeńskiego opowieść o ulotnych chwilach, które chcielibyśmy zatrzymać na zawsze w naszych sercach...

 

Grupa taneczno-teatralna „Pasjonaci” zawiązała się w Środowiskowym Domu Samopomocy działającym przy PSONI Koło w Świdniku w 2015 roku w trakcie prowadzonych tam zajęć terapeutyczno-tanecznych, podczas których, w miarę upływu czasu, wyłoniły się prawdziwe talenty, pasjonaci tańca, stąd też nazwa zespołu: „Pasjonaci”. Grupę tworzą tancerze, których łączy wielka pasja i miłość do tańca. Myślą przewodnią działań twórczych grupy jest kochać to, co się robi i cieszyć się tym, bo tylko wtedy jest się autentycznym…

Grupę tworzą aktorzy: Anna Skrzetuska, Zofia Werner, Anna Krupska, Mariusz Jaworski, Waldemar Staszczak, Łukasz Gnieciak, Paweł Wasilak, Sebastian Golik (uczestnik WTZ Świdnik).

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone