Joanna Rokosz - wystawa plakatu do filmów wojennych

Joanna Rokosz

Seria ośmiu plakatów do filmów wojennych stanowi mój Artystyczny Dyplom Magisterski. Dyplom został wykonany w Pracowni Projektowej II pod kierunkiem prof. UR Wiesława Grzegorczyka i mgr. Marcina Dudka, za który otrzymałam wyróżnienie przyznawane za dyplom artystyczny wydziału sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego im. Jerzego Panka w roku akademickim 2015/2016.
Za pomocą prostych symboli chciałam wprowadzić  odbiorcę w atmosferę filmu. Tworząc cykl prac świadomie ograniczyłam swoje środki wyrazu, zmuszając się do minimalistycznego przedstawienia treści filmów. Użyte przeze mnie symbole dają odbiorcy możliwość własnej interpretacji, a jednocześnie naprowadzają na tematykę danej produkcji. Zastosowane barwy nawiązują do symboliki wojennej lub narodowościowej.