Laureaci 37. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju

PROTOKÓŁ
z posiedzenia jury 37 Biesiady Teatralnej – Horyniec – Zdrój 2016

Jury Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w składzie:

Leszek Mądzik – przewodniczący,
Aneta Adamska,
Łukasz Drewniak,
Kamil Maćkowiak,

po obejrzeniu w dniach 18 – 20 luty 2016 roku 16 spektakli konkursowych postanowiło przyznać:

W kategorii zespołów teatralnych małych form:

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 4000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Teatrowi Jednego Aktora Wioletcie Komar z Warszawy za spektakl "Diva" w reżyserii Stanisława Miedziewskiego.

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 3000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu Teatrowi Satyry Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystystycznych w Lublinie za spektakl "Podglądanie rodaków czyli na Zapupiu Dalekim" w reżyserii Roberta Kaczorowskiego.

Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2500 zł ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój  Teatrowi MDK czyli Dzielne Młode Kuropatwy z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie za spektakl "Bal w operze" w reżyserii Moniki Adamiec.

W kategorii indywidualnych dokonań twórczych:

Złotą Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2000 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego –  otrzymuje Wojtek Kowalski za rolę w spektaklu "3XTAK Rudnicki".

Srebrną Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną  w wysokości 1500 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu  otrzymuje Piotr Kumor z Teatru T.C.R. - Tychy za rolę ojca w spektaklu "Knienie".

Brązową Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1300 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymuje zespół aktorski Teatru Ecce Homo z Kielc.

Nagroda specjalna "Róża Horyniecka" ufundowana przez Uzdrowisko Horyniec spółka z o.o wraz z nagrodą pieniężną w wys. 500zł trafia do realizatorów spektaklu "Fejs Bóg" z Zespołu Teatralnego Sceny "i" w Krakowie.

Nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł Państwa Marii i Jana Lechowiczów zwaną także Nagrodą Specjalną ufundowaną przez Biuro Usług Komputerowych LECH-KOM w Lubaczowie otrzymują wykonawcy spektaklu "Teatrowcy" z Kompanii Teatralnej Mamro w Warszawie.

Jury jest usatysfakcjonowane nie tylko poziomem Horynieckiego Festiwalu jego atmosferą i energią jaką przywożą tu i wywożą stąd wszyscy uczestnicy. Biesiada Teatralna to festiwal – idea, która pomaga środowisku być razem, rozumieć cele i zadania, jakie wyznacza sobie dziś teatr, nie tylko offowy i autorski, ale każdy teatr. Na tegorocznej edycji mogliśmy podziwiać rozwój wielu pojawiających się tu regularnie zespołów. Doceniamy zastrzyk świeżej krwi w postaci nowych twarzy i grup, które od teraz stają się częścią naszej horynieckiej rodziny. Jesteśmy pełni optymizmu, co do dalszych losów festiwalu i dziękujemy za to co tu w Horyńcu-Zdroju wspólnie przeżyliśmy przez cztery ostatnie, pulsujące teatrem dni.

Zobacz fotorelację: