Laury na Festiwalu w Kazimierzu n/Wisłą

Miło nam poinformować, że w tegorocznym 54. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, festiwalowe Jury przyznało wyróżnienia reprezentantom naszego regionu:
- Małgorzacie Maderze i Natalii Dyndał z Cewkowa, gm. Stary Dzików, pow. lubaczowski w kategorii „Mistrz-Uczeń” - śpiew
- Kazimierzowi Rzemykowi z Ujeznej, gm. Przeworsk, pow. przeworski, w kategorii solista-śpiewak.

Podczas Festiwalu zaprezentował się także Zespół Śpiewaczy „Pawłosiowianie” z Pawłosiowa. Wymienieni artyści ludowi rekomendowanie byli  przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym to cykliczna impreza, promująca kulturę ludową. Jest ona najważniejszym i najbardziej prestiżowym spotkaniem ludowych muzykantów i śpiewaków w Polsce.    Jego celem jest prezentacja, wybranie i nagrodzenie najlepszych artystów wykonujących tradycyjny folklor muzyczny, prezentowany z zachowaniem repertuaru i cech stylu regionalnego. Festiwal pełni funkcję animacji i edukacji młodego pokolenia w konkursie „Mistrz i Uczeń”, w którym uczestniczą dzieci i młodzież. Głównym organizatorem imprezy jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie przy współpracy z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury Promocji i Turystyki, Urzędem Miasta w Kazimierzu Dolnym. Tegoroczny Festiwal – z powodu panującej sytuacji –  miał inny przebieg niż zazwyczaj. Organizowany był tylko przez dwa dni – 28- 29 sierpnia 2020 r.  Organizatorzy imprezy skupili  się głównie na konkursie wokalno-muzycznym. Przesłuchania konkursowe  można było śledzić na telebimach oraz za pośrednictwem transmisji online. W konkursie wzięło udział około 500 artystów ludowych z 14 województw. Występy uczestników z Podkarpacia publiczność podziwiała 29 sierpnia. W tak licznym gronie uczestników zdobyć wyróżnienie to naprawdę duży sukces, naszym laureatom serdecznie gratulujemy!

Protokół z obrad Jury dostępny jest pod linkiem http://www.wok.lublin.pl/

Zapraszamy o obejrzenia transmisji on-line:

Małgorzata Madera i Natalia Dyndał z Cewkowa, gm. Stary Dzików, pow. lubaczowski, kategoria „Mistrz-Uczeń” śpiew;

Kazimierz Rzemyk z Ujeznej, gm. Przeworsk, pow. przeworski, solista-śpiewak.

Zespół Śpiewaczy „Pawłosiowianie” z Pawłosiowa, pow. jarosławski