Łukasz Cywicki - Przestrzeń czasu / linoryt

Do 31 października zapraszamy na wystawę Łukasza Cywickiego pt. "Przestrzeń czasu / linoryt".

Łukasz Cywicki - Przestrzeń czasu / linoryt

ŁUKASZ CYWICKI ur. w 1975 w Przemyślu. Studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w 2000 r. w Pracowni Drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego i równolegle w Pracowni Malarstwa prof. Jana Świtki. Doktorat w 2008 roku na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2018 roku habilitacja na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie prowadzi zajęcia w dyplomującej Pracowni Druku Wypukłego. W latach 2016-2019 pełnił funkcję Kierownika Zakładu Grafiki Warsztatowej, obecnie ponownie wybrany na to stanowisko. Od 2001 roku członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

W dorobku (41) wystawy indywidualne w galeriach i muzeach w kraju i za granicą w: Poznaniu, Przemyślu, Kielcach, Busko-Zdroju, Sandomierzu, Krośnie, Rzeszowie, Radomiu, Tarnowie, Warszawie, Krakowie oraz w Hoxter (Niemcy), Spiśsca Nova Ves, Kosice (Słowacja), Cluj-Napoca (Rumunia), Nyiregyhaza (Węgry), Novi Sad, Belgrad (Serbia), Niżny Tagił (Rosja), Tampere, Hämeenlinna (Finlandia), Frederikshavn (Dania), Monterrey NL (Meksyk), Rosario (Argentyna).

Udział w (915) wystawach zbiorowych Międzynarodowych i Ogólnopolskich w kraju i za granicą: Anglia, Austria,  Argentyna, Belgia, Bułgaria, Brazylia, Białoruś, Czechy, Chorwacja, Chiny, Cypr, Dania, Egipt, Estonia, Grecja, Hiszpania, Francja, Finlandia, Niemcy, Izrael, Indonezja, Włochy, Japonia, Kirgizja, Korea, Kanada, Litwa, Meksyk, Macedonia, Malta, Malezja, Polska, Portugalia, Portoryko, Peru, Rumunia, Rosja, Słowacja, Szwecja, Serbia, Słowenia, Taiwan, Tajlandia, Turcja, Urugwaj, USA, Ukraina, Włochy, Węgry.

Laureat (67) wyróżnień i nagród w konkursach w: Katowicach, Przemyślu, Rzeszowie, Jeleniej Górze, Raciborzu, Poznaniu, Boguszowie-Gorcach; Cluj-Napoca, Aiud, Timisoara (Rumunia), Rijeca (Chorwacja), Paderborn (Niemcy), Tokyo (Japonia), Sint-Niclaas (Belgia), Wilno (Litwa), Ankara (Turcja), Famagusta (Cypr), Belgrade (Serbia), Shanghai, Guangzhou (Chiny), Santa Fe, Rosario (Argentyna), Varna (Bułgaria), Naantali (Finlandia).