Mamy III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych

Mamy III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych, który odbył się w dniach 9-12 lutego 2022 r. w ramach 50. Jubileuszowego Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej!

Na trzecim miejscu uplasowała się Grupa Obrzędowa „Ujeźniacy” z Ujeznej, która w jubileuszowej edycji festiwalu wystąpiła z przedstawieniem pt. „Herody” wyjeżdżając z Bukowiny Tatrzańskiej wraz z Brązową Rozetą Góralską oraz nagrodą pieniężną.

„Ujeźniacy”, jako jedyna grupa z naszego województwa zaprezentowała się podczas pięćdziesiątego Góralskiego Karnawału, a rekomendowana została przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Okazją do obejrzenia, jak prezentują się „Ujeźniacy” na scenie, było rozstrzygnięcie 6. Konkursu na Bożonarodzeniową Szopkę Domową i Akcesoria Kolędnicze 19 grudnia 2021 r. Można było wtedy obejrzeć przedstawienie pt. „Kolęda z Rajem”.

Serdecznie gratulujemy!!!

Poniżej link z oficjalnego ogłoszenia wyników z dnia 13 lutego 2022 r. w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej: