Narodowe Czytanie 2022 - Ballady i Romanse A. Mickiewicza

Przed nami kolejna odsłona akcji Narodowe Czytanie! Tegoroczną lekturą wydarzenia są Ballady i Romanse Adama Mickiewicza. Wybór tego dzieła jest nieprzypadkowy, bowiem 2022 r. został ogłoszony przez Sejm Rokiem Romantyzmu Polskiego. Symbolicznym początkiem tej epoki w rodzimej twórczości jest rok 1822, kiedy to ukazało się dzieło Mickiewicza.

Romantyczność, Lilije, Powrót taty, to część utworów, które będzie można wysłuchać podczas wydarzenia, które odbędzie się 3 września 2022 r., o godz. 17:00 w Klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu, a przeczytają je chętni, zgłoszeni wcześniej mieszkańcy Przemyśla.

Jak co roku, postaramy się Państwa zaskoczyć i urozmaicić nasze wydarzenie. W dziele Mickiewicza ważną rolę pełnią opisy przyrody budujące odpowiedni nastrój, podkreślając jej nieodłączny związek z człowiekiem. Dlatego nie tylko wielbicieli literatury, ale także miłośników roślin z pewnością zainteresuje prezentacja pt. „Rośliny w Balladach i Romansach Adama Mickiewicza”, którą przygotowała i przedstawi Ewa Antoniewska z Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięty zostanie również konkurs na „MEM ROMANTYCZNY”

Na koniec spotkania postaramy się  zadbać o wzrost emocji przybyłych gości podczas gry planszowej „Od Nowogródka do Stambułu”, która oparta jest na biografii naszego narodowego wieszcza, a którą przygotowaliśmy specjalnie na to wydarzenie. Ponadto, każdy z chętnych przybyłych gości taką grę otrzyma na własność!

Zachęcamy do zabrania ze sobą własnych egzemplarzy „Ballad  i Romansów”, które z chęcią opatrzymy okolicznościową pieczęcią.