Obchody „ŚWIATOWEGO DNIA WODY” w Przemyślu

16 marca 2016 r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyły się  XIV obchody Światowego Dnia Wody, w ramach których organizowano  Międzyszkolny Konkurs i Konferencję p.h. „Wody mórz i oceanów”

Odległość z Przemyśla nad wybrzeże Morza Bałtyckiego w prostej linii wynosi około 560 km. To daleko, ale płynąca przez Przemyśl rzeka San nieustająco doprowadza wody do morza. Po drodze, w swoim dorzeczu, zbiera cały ładunek, którym obarczamy nasze potoki rzeczki i rzeki. Jak z takim ciężarem radzi sobie Morze Bałtyckie, które przecież odbiera wody z około 250 rzek północnej Europy?

Podczas obchodów dzieci i młodzież z Podkarpacia zaprezentowały w sali widowiskowej CK programy artystyczne  w kategoriach: wiersz, piosenka i inscenizacja teatralna. Rozstrzygnięto również konkursy: literacki, fotograficzny oraz plastyczny. Nagrodzone prace plastyczne można obejrzeć w Holu CK od 16 do 31 marca.

Więcej na stronie na stronie  http://www.bolestraszyce.com

Protokoły z posiedzeń komisji oceniających prace są dostępne tu: --->Link

Protokół z posiedzenia komisji oceniającej programy artystyczne tu: --->Link