Obchody 153. rocznicy urodzin niezłomnego księcia, kardynała Adama Stefana Sapiehy

14 maja, w dniu urodzin Księcia Adama Stefana kardynała Sapiehy, z udziałem Marszałka Województwa Podkarpackiego pana Władysława Ortyla, w Krasiczynie – miejscu urodzin „Niezłomnego Księcia i Biskupa”, odbyła się sesja okolicznościowa Sympozjum programu: „Polska – Genius Loci” pt. „Pamięć i Tożsamość Rzeczypospolitej”.

Sesja stanowiła jednocześnie oficjalną inauguracją obchodów setnej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, organizowanych w ramach Karty Solidarności. Karta Solidarności jest instytucją społeczną tworzoną z intencją upamiętnienia osoby i twórczości Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II oraz dla krzewienia kultury solidarności w oparciu o dziedzictwo Świętego Papieża.

Uroczystość zorganizowała Akademia Dziedzictwa Kresów we współpracy z Fundacją Pro Arte Et Historia, a także Kolegium Wigierskim i Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Po złożeniu kwiatów przy dębie „Adam”, posadzonym z okazji narodzin przyszłego metropolity krakowskiego, główna część odbyła się w murach Zamku, w sali poświęconej pamięci kardynała. Zakończyła te obchody Msza święta w miejscowym kościele.

Planowana jest retransmisja z obchodów w piątek 15 maja o godz. 18:00 na kanale Fundacji Kolegium Wigierskie na Facebook'u. Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany obejrzeniem retransmisji.

PLIKI DO POBRANIA