Pogwarki z Panem B. - wieczór autorski Bożeny Spryńskiej

Czwartkowy wieczór 11 kwietnia wypełniony był poezją przemyskiej poetki pani Bożeny Spryńskiej, którą gościliśmy w Klubie „Piwnice” CK. To było jej pierwsze spotkanie z publicznością, tym bardziej cieszymy się, że  przyczyniliśmy się do tego wyjątkowego wydarzenia.

Pani Bożena zaczęła tworzyć już jako młoda osoba, ale dopiero 15 lat temu jej pasja rozwinęła się na dobre. Pisanie przychodzi jej z niezwykłą łatwością. Z początku pisała do „szuflady”, później odkryła Internet, gdzie obecnie na jej oficjalnym profilu na facebooku można znaleźć wiele jej wierszy.

Wieczór autorski zatytułowano „Pogwarki z Panem B” , lecz to także tytuł przygotowywanego debiutanckiego tomiku poezji, który mamy nadzieję uda się Autorce wkrótce wydać.

Wiersze napisane w formie czasem żartobliwego przekomarzania się z Bogiem, czasem pełne egzystencjalnych pytań, zmuszają do refleksji. Przemyślenia poetki były punktem wyjścia do rozważań nad sensem naszego życia i wiary, szczególnie teraz  w okresie wielkopostnej zadumy.

Wiersze Bożeny Spryńskiej  wysłuchaliśmy w interpretacji samej poetki oraz recytatorek z Pracowni Teatralnej Centrum Kulturalnego: Ani Piekarskiej, Julii Hołyszko i Olivii Głowacz. Poetce towarzyszyli również muzycy: Kazimierz Łysy – muzykolog, pianista i organista, w wykonaniu którego wysłuchaliśmy kilka improwizacji na temat polskich pieśni religijnych oraz Jerzy Markowicz, laureat głównej Nagrody Grand Prix 11 edycji jarosławskiego przeglądu „Masz talent”,  który zaśpiewał m.in. "Modlitwę", piękną pieśń Bułata Okudżawy.

zdj. Bernadetta Janduła

Zobacz więcej zdjęć