Poznaliśmy laureata 9. Regionalnego Przeglądu Chórów - Pieśni Maryjne

Protokół
z obrad jury PIEŚNI MARYJNYCH IX REGIONALNEGO PRZEGLĄDU CHÓRÓW,
Lubaczów, dnia 17.10.2021 r.

Jury w składzie:
Joanna Gibała-Szelążek (Przemyśl)
Ks. Witold Batycki (Biłgoraj)
Dominik Lasota (Rzeszów)

po wysłuchaniu pięciu chórów, kierując się postanowieniami Regulaminu, przyznało następujące nagrody:

I MIEJSCE wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu dla: Chóru Łańcuckiej Fary, pod dyr. Michała Horodeckiego.

II MIEJSCE wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu dla: Chóru „Veritas” z Nowosielec, pod dyr. Tomasza Piątka.

III MIEJSCE wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Miejski Dom Kultury w Lubaczowie dla: Chóru „Harmonia” z Łukowej,  pod dyr. Sławomira Kuczka.

Jury przyznało także dwa równorzędnie WYRÓŻNIENIA pieniężne, ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie dla:

- Chóru parafii pw. św. Jana Nepomucena i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu, pod dyr. Eweliny Wójcik.

- Chóru „Koloryt” z Rymanowa, pod dyr. Iwony Tylki.

Ponadto każdy chór otrzymał pamiątkowe grawertony ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

Wyrażamy uznanie i podziękowanie dla wszystkich zespołów i dyrygentów za udział w Przeglądzie. Mamy pełną świadomość, że trwająca od długiego czasu pandemia spowodowała spustoszenie nie tylko zdrowotne, ale także w kulturze. Niech więc śpiew w dniu dzisiejszym będzie dobrą zapowiedzią na dalszy rozwój każdego zespołu oraz ruchu chóralnego.

Podkreślamy także różnorodność repertuaru zespołów, zaangażowanie wielu pokoleń w śpiew chóralny, pomimo trudnych czasów i sporej ilości obowiązków. Serdecznie gratulujemy.

Gratulujemy i dziękujemy organizatorom Przeglądu i gospodarzom tego pięknego sanktuarium za organizację Przeglądu, który przyczynia się do upowszechnienia chóralnej muzyki sakralnej.

Zobacz zdjęcia: