Promocja publikacji poświęcona arcybiskupowi Tokarczukowi

16 grudnia 2019 r. w Przemyślu pod nazwą „Jest Bóg – jest prawda – jest wdzięczność. Pamięci abp. Ignacego Tokarczuka” odbyła się promocja publikacji poświęcona zmarłemu w grudniu 2012 r. arcybiskupowi.

Uroczystości odbywały się pod honorowym patronatem JE Adama Szala – arcybiskupa Metropolity Przemyskiego, Marka Kuchcińskiego – posła na Sejm RP i Władysława Ortyla – marszałka Województwa Podkarpackiego, a zaprosili na nie: dr Dariusz Iwaneczko – dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Janusz Czarski – dyrektor Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz ks. Marek Wojnarowski – dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu.

Wydarzenie poprzedziła msza święta w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, po mszy św. odbyła się modlitwa przy grobie abp. Ignacego Tokarczuka w kryptach Bazyliki. Następnie zebrani udali się do Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu, gdzie zaprezentowano dwie publikacje:

•  „Niezłomny. Konferencja historyczna pod honorowym patronatem marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego”. Przemyśl 13 stycznia 2018 r. red. J. Musiał, Wydawnictwo Sejmowe, Warszawa 2019
  •  Mariusz Krzysztofiński „Arcybiskup Ignacy Tokarczuk (1918-2012). Metropolita Przemyski obrządku łacińskiego”. IPN Rzeszów-Warszawa 2019
W wieczorze uczestniczył poseł na Sejm RP Marek Kuchciński, Anna Huk - członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, abp. senior Józef Michalik, dr Dariusz Iwaneczko - dyrektor IPN Oddział w Rzeszowie, dr hab. Mariusz Krzysztofiński - autor książek o Arcybiskupie, Katarzyna Chrzanowska z Wydawnictwa IPN, dr Jan Musiał oraz zaproszeni goście.