Sukces młodych plastyków z CK

W VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ŚWIAT DINOZAURÓW” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu nagrodzono pracę Bartłomieja Haszczyna – 15 letniego uczestnika Warsztatów Plastycznych dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Bartłomiej zdobył wyróżnienie w dziedzinie malarstwa w swojej kategorii wiekowej. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 24 lat, a tematem  był świat prehistorycznych stworzeń i ich otoczenie. Każdy z uczestników musiał więc wyobrazić sobie prehistorycznego stwora i opowiedzieć to w formie rysunku, pracy malarskiej, graficznej lub przestrzennej.

Na wystawę pokonkursową, która czynna będzie we wrocławskim Centrum do 30 września 2016 r.,  zakwalifikowały się także prace Nataszy Ciołczyk, lat 11 i Weroniki Więch, lat 17, spośród  blisko 5 tys. prac (!) i jest to również ogromne wyróżnienie.

Opiekunem artystycznym młodych  plastyków jest Halina Paszkowska, pedagog i specjalista ds. plastyki CK w Przemyślu.

Praca Bartłomieja Haszczyna

Praca Weroniki Więch