Wieczór poetycki z Janina Fidą-Kuszpit

Janina Fida-Kuszpit ur. się w 1932 r. w Przemyślu. Jest harcmistrzynią, instruktorem seniorem przy Komendzie Hufca ZHP im. Orląt Przemyskich. Była wieloletnim pracownikiem NBP. Od przejścia na emeryturę w 1981 r. swój czas poświęca pracy społecznej, kocha dzieci i zawsze bywa tam, gdzie rozbrzmiewa śpiew zuchów i harcerzy.
Pisać zaczęła już w szkole w 1948 r., potem zajęta pracą i dziećmi miała przerwę aż do 2000 r.  Działalność w ZHP zainspirowała ją do pisania wierszy i piosenek harcerskich.
Obecnie w swoich wierszach pragnie zawrzeć szacunek do podstawowych wartości ludzkich. Jest patriotką, która wierzy w istnienie dobra i odnowę duchową, a Jej poezja skłania do głębokich przemyśleń i refleksji.