Wystawa w ramach projektu "Mistrz i Uczeń": Roman Łaciak i Helena Jacyno

Roman Łaciak od 1977 r. jest pracownikiem ASP, obecnie profesorem, prowadzi Pracownię Malarstwa Architektonicznego na Wydziale Malarstwa. Uprawia malarstwo sztalugowe i malarstwo ścienne. Uczestniczył w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Prace w zbiorach Towarzystwa Muzycznego w Tarnowie oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Helena Jacyno, urodzona we Lwowie, ukończyła Lwowski Państwowy Instytut Sztuki Stosowanej i Zdobnictwa (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) we Lwowie, a następnie studia doktoranckie w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mieszka i pracuje w Przemyślu. Od 2007 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. W 2011 otrzymała Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Przemyśla na zrealizowanie wystawy fotograficzno–malarskiej pt. „Przemyśl”. W 2013 r. otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Artystka zrealizowała ponad 30 wystaw indywidualnych. Prezentowała swoje prace na licznych wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Uprawia  malarstwo sztalugowe, witraż, grafikę, rysunek, wycinankę artystyczną, ceramikę, malarstwo na szkle, batik.

Zobacz fotorelację z finisażu