• Slider 837
  • Slider 834
  • Slider 815
  • Slider 795
  • Slider 842

XVII Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz bez..." - Mikołajki Jazzowe

 

 

 

 

 

Big Band Jass Brass Consort został założony przy Jasielskim Domu Kultury w 2013 roku przez Wojtka Nowickiego, który pełni także rolę kierownika muzycznego zespołu oraz Roberta Pisarka. Pierwsze próby zespołu,w składzie, który można porównać do Comba Jazzowego, rozpoczęły się w październiku tego samego roku.
W lipcu 2014 r. zespół rozrósł się do 19 osobowego big bandu, który przez ostatnie lata sporo koncertował.

Skład Jass Brass Consort:
Ola Tocka - vocal
Wojtek Nowicki – piano, kierownictwo muzyczne
Paweł Makiel – drums
Krystian Sieńkowski - instrumenty perkusyjne
Bartek Bykowski – bass guitar
Grzegorz Makiel – guitar
Robert Pisarek – trumper 1 (lead)
Bartek Suski – trumpet 2
Kamil Wojnar – trumper 3
Marcin Zięba – trumpet 4
Łukasz Książkiewicz – alt sax 1
Daniel Mrugał – alt sax 2
Łukasz Mularz – tenor sax 1
Łukasz Nigborowicz – tenor sax 2
Krystian Kosiba – baritone sax
Kuba Okarma – trombone 2
Marek Pikusa – trombone 1
Dawid Madej – trombone 3
Filip Madej – trombone 4

Sukcesy:
• Koncert z Henrykiem Miśkiewiczem, wybitnym polskim saksofonistą oraz klarnecistą, podczas Festiwalu „JasMaty 2014 – Jasielskie Jazzowe Klimaty”, który odbywa się pod patronatem Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza.
• Znalezienie się w zaszczytnym gronie 13 innych big bandów z całej Polski oraz występ na XX Ogólnopolskim Festiwalu Big Bandów
w Nowym Tomyślu (2015).
• Udział w Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Liptovským Mikulášu na Słowacji.
• Reprezentowanie Jasielskiego Domu Kultury oraz Miasta Jasła podczas ważnych wydarzeń kulturalnych.
• Wiele innych koncertów na terenie Podkarpacia.

 

 

 

***

 

Adam Jarzmik Quintet to pięcioosobowy zespół muzyczny założony w 2015 roku w Katowicach. Zespół prezentuje autorską muzykę, której kompozytorem jest lider zespołu Adam Jarzmik. W swoich kompozycjach inspirowanych muzyką gigantów jazzu takich jak Brad Mehldau, Aaron Parks czy Aaron Goldberg jest powiewem świeżości na polskiej scenie jazzowej. Poza własnymi utworami Adam Jarzmik Quintet w prezentowanym przez siebie materiale muzycznym posiada również nieśmiertelne standardy jazzowe podane słuchaczowi w zupełnie nowej formie. Wiosną tego roku światło dzienne ujrzałała pierwsza, debiutancka płyta zatytułowana „Euphoria” wydana przez wytwórnię „Audio Cave”. Kolejny, drugi krążek zostanie wydany jesienią we współpracy z magazynem JazzForum. Członkowie zespołu mają za sobą udział w licznych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą.

Adam Jarzmik - Pianista, kompozytor, aranżer. Urodził się 10 Lipca 1990 roku. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu pod okiem wybitnego pianisty Wojciecha Niedzieli. Od 2015 roku wykładowca na AM w Katowicach. W 2008 roku debiutował na festiwalu „Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie” z zespołem „Jarzmik & Dzioboń Quartet”. Finalista licznych konkursów jazzowych m.in:
2008 - „Finalista Old Jazz Meeting w Iławie.” - Adam Jarzmik Trio.
2014 - I Nagroda w konkursie zespołów jazzowych w Rudnikach” - Łukasz Knapik Quintet.
2015 - Nagroda Publicznośći na II Międzynarodowym Konkursie na Kompozycje Jazzową w Katowicach” - utwór „Noche De Luna”.
2015 - III Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Krzysztofa Komedy w Słupsku” - utwór „The Someone Of The Thought”.
2016 - „Finalista Bielskiej Zadymki Jazzowej” - Paweł Kamiński Quartet.
2016 - II Nagroda na „52 Festiwalu Jazz Nad Odrą” - Adam Jarzmik Quintet.
2016 - I Nagroda na „VII RCK Pro Jazz Festiwal” - Adam Jarzmik Quintet.
2016 - II Nagroda na „Zilina INTERNARIONAL Jazz Contest”.
2016 - I Nagroda na „Blue Note Competition w Poznaniu”.
2017 - I Nagroda na „19. Bielskiej Zadymce Jazzowej”.
2017 - Grand Prix „53 Festiwalu Jazz Nad Odrą”.

Jakub Łępa - Saksofon tenorowy.
Student piątego roku w klasie saksofonu na Wydziale Jazzu w Katowicach. Zdobywca wielu nagród m.in:
- II Nagroda na Festiwalu „Tarnów Jazz Contest” w kategorii solowej do 18 lat.
- Nagroda specjalna na XIV Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal.
- Grand Prix na Gexto Jazz Festival w Hiszpanii z zespołem „Maciej Wojcieszuk Quintet”.
- Finalista Jazz Juniors.
- III Miejsce na B-Jazz w Leuven (Belgia) z zespołem „Maciej Wojcieszuk Quintet”.
- II Nagroda na „52 Festiwalu Jazz nad Odrą” z zespołem „Adam Jarzmik Quintet”.
- I Nagroda na „VII RCK Pro Jazz Festiwal” z zespołem Adam Jarzmik Quintet.

Paweł Palcowski - trębacz, student studiów II stopnia Akademii Muzyczniej w Katowicach na kierunku Jazz i muzyka estradowa u Prof. Piotra Wojtasika. Na stałe współpracuje z wileoma projektami, m.in. Adam Jarzmik Quintet, Maciek Wojcieszuk Quintet.
- Laureat pierwszego miejsca na Getxo Jazz Festival 2015 rok.
- III miejsca na festiwalu B-Jazz 2016 w Leuven.
- II Nagroda na „52 Festiwalu Jazz Nad Odrą”.
- I Nagroda na „VII RCK Pro Jazz Festiwal” - Adam Jarzmik Quintet.

Piotr Budniak - Perkusja
Absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i w Krakowie. Według czytelników Jazz Forum Nowa Nadzieja. Przez dwa lata współtworzył zespół LemON z którym nagrał nominowaną do Fryderyków płytę, która pokryła się platyną oraz występował na najwiekszych scenach polskich festiwali muzycznych. Wcześniej Współpracował z Mike'm Russellem oraz z zespołami Pend of Sky, Mikołaj Budniak Quintet, a także wielokrotnie nagradzanym kwintetem The Conception, z którym zdobył nagrodę dla najlepszego zespołu na Festiwalu Jazzowym EuropaFest w Bukareszcie (2008). Z własnym kwintetem zajął II miejsce na XXX edycji Jazz Juniors. W 2010 na RCK Pro Jazz Festiwal w Kołobrzegu, otrzymał dwa wyróżnienia - zespołowe i indywidualne. Rok później natomiast, na tym samym festiwalu zdobył ponownie wyróżnienie indywidualne. W latach 2013, 2014 na Azoty Tarnów Jazz Contest zdobył wyróżnienia zespołowe dla Loyeoje oraz Apprentice a także nagrodę specjalną dla Największego Talentu Festiwalu. W zeszłym roku z Darek Dobroszczyk Trio zdobył Grand Prix na Jazz Juniors. Obecnie udziela sie w wielu jazzowych zespołach, prowadząc z powodzeniem także swój własny - Piotr Budniak Essential Group, z którym zajął III miejsce na Jazz Juniors.

Maciej Kitajewski - kontrabas
Student Akademi Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Michała Barańskiego.
Uczestnik wielu konkursów krajowych i międzynarodowych m.in:
- III miejsca na międzynarodowym konkursie Żilina International Jazz Contest.
- II Nagroda na „52 Festiwalu Jazz Nad Odrą”.
- I Nagroda na „VII RCK Pro Jazz Festiwal” - Adam Jarzmik Quintet.


NAGRODY „ADAM JARZMIK QUINTET”

2016 - II Nagroda na „52 Festiwalu Jazz Nad Odrą”.
2016 - I Nagroda na „VII RCK Pro Jazz Festiwal w Kołobrzegu”.
2016 - II Nagroda na „Zilina INTERNARIONAL Jazz Contest”.
2016 - I Nagroda na „Blue Note Competition w Poznaniu”.
2017 - I Nagroda na „19. Bielskiej Zadymce Jazzowej”.
2017 - Grand Prix na „53 Festiwalu Jazz Nad Odrą”.
2017 - II Nagroda na „BIGSKY JAZZ” w Moskwie.

 

 

***

 

Zamiratchi Quartet

Krzysztof Kuźnik (bass) - Absolwent Krakowskiej szkoły jazzu i muzyki rozrywkowej u Krzysztofa Bodzonia i Tomasza Kupca uczestnik warsztatów jazzowych w Puławach. Student Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu u Adama Kowalewskiego. Członek zespołów Sambor, Cukier Puder, Banda Edwarda, założyciel Bubblehouse Trio.

Paweł Śmieciuch (drums) - Absolwent Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach. Porusza się w wielu gatunkach muzycznych, jak jazz, fusion, jazz-rock, pop. Współpracuje z muzykami w kraju i zagranicą, brał udział w koncertach musicalowych, teatralnych, jazzowych, jak również muzyki rockowej czy heavy metalowej (Mystic Festival 2003- trasy koncertowe z popularnymi zespołami). Stale współpracuje ze studentami oraz absolwentami katowickiej Akademii Muzycznej. Pedagog, nauczyciel, pomysłodawca prywatnej szkoły perkusyjnej Drum Beat, obecnie bierze udział w nagraniach debiutanckiej płyty zespołu Parnas Brass Band.

Jan Mitoraj (guitar) - pedagog, realizator dźwięku. Członek i autor wielu projektów muzycznych, głównie w stylistyce jazz, fusion, rock progresywny, muzyka eksperymentalna. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (kierunek Jazz i Muzyka Estradowa). Jego bogate sceniczne doświadczenie obejmuje od kameralnych recitali, koncertów klubowych, przez muzykę do filmów, po hale koncertowe i festiwale w Polsce i Europie (Metal Hammer Festival 2015 w katowickim Spodku, festiwale w Holandii, Węgrzech, Słowacji). Wywiady z Jankiem ukazały się w prasie (m.in. Magazyn Gitarzysta, Top Guitar), a utwory przez wiele tygodni plasowały się na Liście Przebojów Trójki. Scena to jego żywioł.

Agata Zamirska (violin) - absolwentka instrumentalistyki na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz instrumentalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Posiada bogate doświadczenie sceniczne, studyjne,  oraz pedagogiczne, zarówno w muzyce klasycznej (projekty orkiestrowe), jak i w muzyce improwizowanej. Stylistyka, w jakiej się porusza, to szeroko pojęty jazz, fusion, rock, tango oraz muzyka klubowa. Jest laureatką festiwalu Fama 2012, zdobywczynią stypendium Michała Urbaniaka, oraz finalistką konkursu o Grand Prix Ladies Jazz Festival w Gdyni. Występowała w kraju i za granicą; w Szwecji, Niemczech, Austrii, Włoszech, Danii, Słowenii i Chorwacji.

 

  

 

***

 

Dock in Absolute składa się z trzech profesjonalnych muzyków, którzy studiowali w Berklee College of Music w Bostonie, Rotterdamie, Hochschule für Musik Saarbrücken. Zespół tworzą: Michel Mootz (perkusja), David Kintziger (podwójny bas) i Jean-Philippe Koch (fortepian i kompozytor). Łącząc różne style progresywnego i klasycznego jazzu oraz rocka, grają własne kompozycje i wspólnie tworzą swój unikalny styl jazzowy. Trio prezentowało muzykę na wielu festiwalach, m.in. podczas Hong Kong International Festival, Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego w Beishan, Festiwalu Jazzowego Promenade w Yokohamie, Festiwalu Jazzowego w Edynburgu, Jazz Marathon w Brukseli, Festiwalu Jazzowego w Sibiu, Jazzit Fest Torino, Festiwalu Jazzowego w Paryżu, Ploiesti Hot Jazz Summit, Festiwal Fringe w Shenzhen, Rally'n Jazz Rallye Luksemburg, Blues Express, Berlin B Flat, Luksemburg Jazz Meeting.

Fortepian, kompozytor: Jean-Philippe Koch
Podwójny bas: David Kintziger
Perkusje: Michel Mootz

 

 

***

 

Mark Tokar - kontrabas, gitara basowa, wokale

Michael Balog - solo saksofon, saksofon tenorowy, banzuri, perkusja

Alexey Artemov - perkusja

Tomek Gadecki - saksofon tenorowy, saksofon barytonowy

 

Mark Tokar jest światowej klasy kontrabasistą, jednym z najjaśniejszych przedstawicieli języka ukraińskiego scena jazzowa. Był członkiem międzynarodowego projektu Ken Vandermark "Resonance". Grał w grupach Undivided, Five Spot, Four, Varpaj, Yatoku. Jest również liderem międzynarodowych projektów Leo'm'art, Quintet Mark Tokar i Avtokar. Mark Tokar ma bogate doświadczenie we wspólnych projektach z takimi światowymi sławami jazzu jak: Ken Vandermark, Bobby Few, Perry Robinson, Steve Swell, Michael Zerang, Tim Daisy, Dave Rempis, Roberta Piket, Fred Frith (USA), Klaus Kugel, Arkadij Shylkloper (Niemcy), Petras Vishniauskas (Litwa), Mirchea Tiberian (Rumunia), Mikołaj Trzaska, Wacław Zimpel, Piotr Baron (Polska), Magnus Broo, Per-Ake Holmlander (Szwecja), Mark Sanders (Wielka Brytania).

"Mark Tokar jest kluczową postacią ukraińskiej sceny jazzowej" - allaboutjazz.com (USA)

"Ton Tokar jest czymś więcej niż życie i bezbłędna intonacja, to awangarda" - John Vincent Barron, Jazzreview.com (USA)

www.marktokar.info

 

Michael Balog - ukraiński saksofonista jazzowy, improwizator i autor muzyki eksperymentalnej i medytacyjnej. Członek słynnej grupy etno-jazzowej ShockolaD, współautor projektu ΕΣΧΑΤΟΦΟΝI i wielu międzynarodowych projektów. Nauczyciel Szkoły Muzyki Współczesnej Vedel. Występował w projektach Tequila, Afterlight Project, Uzgorod Big Bend, trójkątny Matrix, Michael Projekt Balog, Nowy Trio Mózgu.

www.facebook.com/balogmichael

 

Alexey Artemov jest perkusistą i kompozytorem. Współpracuje z zespołami o różnych orientacjach muzycznych od jazzu, awangardy po rock, muzyki i otoczenia ("Browna Papieża", "RMA Trio").

 

Tomek Gadeki jest polskim saksofonistą. Cieszy się improwizacją, gdy kompozycja jest identyczna z realizacją i jest wyjątkowa. Założyciel słynnego projektu improwizacji Olbrzym i Kurdupel. Gra z takimi artystami jak: Mikołaj Trzaską, Paulina Owczarek, Rafał Mazur, Współczesna sekwencja szumów, Trio TRC, Lonker See... Tworzy muzykę do filmów, współpracuje z teatrami.

 

 

***

 

Ark Ovrutski - znany kontrabasista i Band lider obecnie mieszkający w Nowym Jorku. Doktor Uniwersytetu Illinois w Chicago.
Wspólnie z amerykańskimi jazzmanami nagrał 3 płyty ocenione bardzo wysoko przez  krytyków, czym mogą pochwalić się tylko nieliczni ukraińscy muzycy jazzowi. Recenzje ukazały się w Down Beat, AllAboutJazz.com, The New York City Jazz Record. Wszystkie  albumy figurowały w Jazz Week Chart Jazz, gdzie weszły do Top 100.

Urodzony w Miami na Florydzie Myron Walden przeniósł się do Bronxu w wieku 12 lat.
Myron Walden był samoukiem, dopóki nie zapisał się do LaGuardia High School of Music & Art, gdzie spotkał częstych współpracowników Dwayne Burno i Erica McPhersona. Następnie rozpoczął naukę w Manhattan School of Music, a w 1993 roku zdobył pierwsze miejsce w konkursie Charlie Parkera.
Walden rozpoczął swoją karierę zawodową z wielkim zespołem Roy Hargrove w Jazz Gallery w 1995 roku, potem grał w Smalls z artystami takimi jak Kurt Rosenwinkel, Eddie Henderson, Kevin Hays, Stephen Scott, Greg Hutchinson i Eric Harland.
Według JazzTimes Walden "gra z fenomenalną wirtuozerią i zwraca uwagę na rytmiczny szczegół rzadko słyszany wśród saksofonów", natomiast All About Jazz powołuje go jako "jednego z prawdziwych gwiazd jasnych jego pokolenia".

Ark Ovrutski New York Quartet & Myron Walden:

Ark Ovrutski – kontrabas
Myron Walden – saksofon
Benito Gonzalez – fortepian
Charles Goold – perkusja

 

 

 

***

 

Michał Martyniuk Project to grupa powstała na początku 2016 roku w Nowej Zelandii. Od samego początku grupa zaczęła koncertować i brać udział w rożnych festiwalach w Nowej Zelandii i poza krajem ciesząc się powodzeniem wśród słuchaczy. Miedzy innymi Michał Martyniuk Project w towarzystwie Jakuba Skowrońskiego zagrali na Java Jazz Festival 2017.

Na początku 2017 roku Michał Martyniuk przeniósł sie do Polski gdzie poznał młodych znakomitych muzyków. Bartek Chojnacki na kontrabasie, Jakub Mizeracki na gitarze i Kuba Gudz na perkusji oraz jak zawsze gościnnie Jakub Skowroński na saksofonie z którym Michał zaczynał swoją przygodę z Jazzem ponad 10 lat temu w Poznaniu.

Muzyka napisana przez lidera grupy charakteryzuje współczesne podejście do idei formy oraz improwizacji, zbudowane na tradycjach muzyki jazzowej i europejskiej. Zespół sięga również po inspiracje do rozmaitych gatunków "muzyki świata", które usłyszeć można w autorskich kompozycjach oraz aranżacjach. Muzycy planują nagrać w tym roku swoja debiutancka płytę, na której znajda się oryginalne kompozycje Michała powstałe jeszcze w Nowej Zelandii jak i również nowy materiał nad którym muzycy wspólnie pracują odkąd powstał nowy skład w Polsce.

Michał Martyniuk - pianista i kompozytor urodzony w Szczecinie w 1988 roku. Przez ostatnie 10 lat Michał mieszkał w Nowej Zelandii gdzie ukończył studia na kierunku jazzowym. Michał współpracował z wieloma znanymi artystami w Australii i Nowej Zelandii oraz grupami muzycznymi jak: Lewis McCallum, Tama Waipara, Sola Rosa, Batucada Sound Machine, Maisey Rika. Od 2014 roku Michał jest członkiem grupy wybitnego, cieszącego sie popularnością na świecie saksofonisty Nathan Haines. Michał jest również głównym pomysłodawcom, kompozytorem duetu After ‘Ours. Michal razem z producentem Nick Williams wydali pod koniec zeszłego roku swoja debiutancka płytę zatytułowaną ‘Odyssey’.

Michał Martyniuk Project:

Michał Martyniuk – fortpeian
Jakub Skowroński – saksofon tenorowy
Jakub Gudz – perkusja
Bartek Chojnacki -  kontrabas
Jakub Mizeracki - gitara

 

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone