Z cyklu "Przystanek Poezja" - wieczór autorski Niny Opic

Centrum Kulturalne w Przemyślu  zaprasza serdecznie na kolejny  „Przystanek Poezja”. W ramach tego cyklu odbędzie się  wieczór autorski Niny Opic zatytułowany „Kolory życia”. Spotkanie z rzeszowską poetką odbędzie się w czwartek, 28 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w Klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Nina Opic, pisarka i poetka z zawodu jest psychoterapeutką, wykładowcą akademickim oraz szkoleniowcem. Zacięcie literackie i poetyckie wyniosła z domu rodzinnego. Swoją przygodę z twórczością literacką rozpoczęła bardzo wcześnie, publikując swoje wiersze w młodzieżowych czasopismach: Świat Młodych, Płomyczek i Na przełaj. Współpracowała również z Głosem Nauczycielskim, Nowinami Rzeszowskimi, Podkarpaciem. Obecnie teksty pani Niny Opic są drukowane zarówno  w prasie lokalnej jak i ogólnopolskiej, współpracuje także z Radiem Rzeszów.

Jest współautorką książek „Rzeszowianie o sobie i o swoim mieście” oraz „Ojciec Święty i ja”. Autorka wielu scenariuszy teatralnych oraz książeczek dla dzieci. Spod jej pióra wyszło sześć tomików wierszy. Nagradzana w wielu konkursach m.in. za Opowieść Biedronki Balbiny w 2005 r. otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na „Najpiękniejszą Bajkę”, a w 2006 r. dostała wyróżnienie w konkursie prozatorskim: „Jeden Utwór o Rzeszowie” za utwór „A Wisłok sobie płynie”. W 2010 roku jako jedyna przedstawicielka Podkarpacia brała udział w Międzynarodowym Konkursie Poezji Romskiej im. Papuszy: „Złote Pióro Papuszy” zdobywając międzynarodowe wyróżnienie.

Podczas wieczoru autorskiego poetka podzieli się z nami swoimi wierszami, które zostaną też zamieszczone w specjalnie wydanym z tej okazji zbiorku  pt. „Kolory życia”, który otrzyma bezpłatnie każdy gość przybyły na spotkanie. Jej wierszy będzie można także posłuchać w interpretacji  młodzieży z Pracowni Teatralnej Centrum Kulturalnego w Przemyślu, muzycznym dopełnieniem będzie występ Kwartetu Muzycznego z CK. Wstęp jest bezpłatny.