Za nami 15. Festiwal Kina Niezależnego CK OFF

Protokół
XV CK OFF Festiwal Kina Niezależnego
25 września 2021 r.

Jury pragnie zauważyć, że piętnastoletni Festiwal, choć nadal nastoletni, nacechowany jest wrażliwością, dojrzałością i czasami popada w melancholię.

Wybór filmów nagrodzonych nie był łatwy, jednak Jury w składzie: Piotr Matwiejczyk – przewodniczący, Paweł Sarbinowski, Piotr Bałajan po obejrzeniu dwunastu filmów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienie:

Pierwszą nagrodę – finansową i statuetkę festiwalową – otrzymuje Klaudia Kęska za film OSTATNIE DNI LATA, w którym autorka nie ucieka od trudnych i ważnych tematów, jednocześnie tworzy przy tym niepowtarzalny klimat.

Drugą nagrodę – finansową i statuetkę festiwalową – otrzymuje Jan Gruszka za filmy O MAMO! i MYŚLIWY – za lekką i humorystyczną fabułę oraz frajdę twórczą, która aż bije z ekranu, a której często brakuje w wielu produkcjach.

Trzecią nagrodę – finansową i statuetkę festiwalową – otrzymuje Zuzanna Sorówka za film MOTHER DEAR, za profesjonalną realizację i perfekcyjne poprowadzenie aktorów w trudnych, wymagających rolach.

WYRÓŻNIENIE w postaci unikalnej statuetki festiwalowej i nagrody finansowej otrzymuje film BALET LEKKOATLETYCZNY w reżyserii Macieja Jarczyńskiego.

Nagrodę publiczności – finansową i statuetkę festiwalową – otrzymuje film NOWA SYMFONIA w reżyserii Mateusza Żeglińskiego.

Zobacz fotorelację z festiwalu