Zakończyły się eliminacje XVI Szaradziarskie Mistrzostw Polski

W Centrum Kulturalnym w Przemyślu 2 kwietnia  odbyły się eliminacje strefowe  XVI Szaradziarskich Mistrzostw Polski. O wejście do finału walczyło 10 szaradzistów z Podkarpacia. Najlepsze wyniki osiągnęli:  Ewa Gierlach z Rzeszowa -  52 pkt, Klaudiusz Szeląg z Biadolin Radłowskich – 43 pkt. i Renata Jurasińska z Dynowa - 30 pkt. Mistrzostwa współorganizował Przemyski Klub Szaradzistów "Przemek".

Eliminacje przeprowadzono równocześnie w 15 miastach Polski: Białymstoku, Bochni, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Przemyślu, Skarżysku-Kamiennej, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Żarach. Najlepsi (ok. 60 osób) oraz laureaci poprzednich mistrzostw w 2014 roku: Leszek Rydz z Bytnika, Marcin Zieliński z Warszawy, Rafał Tałaj z Częstochowy, Norbert Stawik z Poznania, Dawid Kupiec z Nowej Dęby i Jacek Wojaczyński z Wrocławia, rywalizować będą o tytuł szaradziarskiego mistrza Polski w finale, który odbędzie się 11 czerwca br. w Warszawie.